Image default
Hotnews Mecze

United pokonuje Tottenham. Kapitalny De Gea. Rekord Solskjaera!

Manchester United pokonał 1-0 Tottenham na Wembley. Niesamowity mecz rozegrał David De Gea, a Czerwone Diabły odniosły szóste zwycięstwo z rzędu pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera. Norweg jako jedyny menadżer w historii klubu z Old Trafford wygrał 6 pierwszych meczów w klubie.

TOTTENHAM – MANCHESTER UNITED 0-1 (0-1). Bramka: Rashford 44′

Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies, Winks (Llorente 81′), Sissoko (Lamela 43′), Eriksen, Dele, Son, Kane

Man Utd: De Gea, Young, Lindelof, Jones, Shaw, Matic, Herrera, Pogba (McTominay 92′), Lingard (Dalot 83′), Rashford, Martial (Lukaku 73′)

W 10 minucie doskonała kontra Tottenhamu, Winks znalazł się oko w oko z De Geą, lecz fatalnie przestrzelił.

W 12 minucie dobra akcja United, Alderweireld niedokładnie wybił piłkę, która spadła pod nogi Jesse Lingarda, niestety Anglik uderzył niecelnie z kilku metrów.

W 16 minucie Rashford trafił do siatki, jednak Matić spóźnił się z podaniem i sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną.

W 18 minucie świetne uwolnienie Martiala przez Pogbę na lewym skrzydle, brawurowe wejście w pole karne i Lloris ledwo obronił strzał Anthony’ego.

W 25 minucie Martial uderzał zza pola karnego, lecz uderzenie było niedokładne.

W 29 minucie dobra akcja Tottenhamu, który wypracował sobie kilka strzałów, każdy z nich został zablokowany przez obrońców United, a ostatecznie wszystko zakończyło się spalonym Sona.

W 30 minucie Harry Kane trafia do siatki, na szczęście po podaniu Dele Alliego był on na spalonym.

W 34 minucie Winks uderzył zza pola karnego, jednak bardzo niecelnie.

GOL! 44 minuta, znakomite prostopadłe podanie Pogby i Rashford pewnie pokonuje Llorisa strzałem w długi róg.

W 48 minucie Harry Kane znalazł się oko w oko z De Geą. Anglik uderzył po długim rogu, ale Hiszpan okazał się lepszy i odbił piłkę nogą.

W 49 minucie kolejna doskonała sytuacja Spurs. Dele Alli uderzył głową, wydawało się, że to musi być gol, jednak De Gea znów doskonale sparował piłkę do boku.

W 53 minucie dobre dośrodkowanie Younga z prawego skrzydła, uderzenie głową Pogby, świetna obrona Llorisa.

W 56 minucie mogło być 2-0. Pogba przeprowadził indywidualną akcję i Lloris w ostatniej chwili wybił na rzut rożny po lobie pomocnika United.

W 59 minucie dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Eriksena, Kane uderza głową, lecz De Gea pewnie łapie piłkę.

W 61 minucie United miało idealną okazję na podwyższenie wyniku. Martial znakomicie wystawił piłkę na 16 metr, ale uderzenie Pogby sparował do boku Lloris.

W 65 minucie Eriksen uderzył z 30 metrów, De Gea pewnie złapał piłkę.

W 66 minucie świetna kontra Tottenhamu, Dele Alli był sam na sam z De Geą, jakże by inaczej, Hiszpan obronił nogami.

W 67 minucie Eriksen uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów, De Gea nie drgnął, lecz piłka o centymetry minęła bramkę United.

W 69 minucie Son uderza z ostrego kąta, piłka odbija się od obrońców United i wychodzi na rzut rożny.

W 70 minucie De Gea po raz kolejny uratował United. Alderweireld strzela z 5 metrów, ale Hiszpan odbija nogami.

W 71 minucie Kane uderza z rzutu wolnego, De Gea pewnie łapie.

W 74 minucie Dele Alli kolejny raz znalazł się w doskonałej sytuacji, jakże mogło być inaczej – De Gea broni.

W 76 minucie Pogba uderzył z około 30 metrów, Lloris pewnie obronił.

W 78 minucie Kane uderzył z linii pola karnego. Strzał powędrował wysoko nad bramką.

W 86 minucie kolejny strzał Kane, jednak De Gea znów wybija.

W 89 minucie Llorente uderza z linii rzutu karnego, De Gea jednak spokojnie łapie piłkę.

W 91 minucie strzał z narożnika pola karnego, Lloris poradził sobie jednak z tym uderzeniem.

W 95 minucie Mike Dean odgwizdał koniec spotkania. Wielka wygrana United stała się faktem. Czerwone Diabły zrównały się punktami z 5 w tabeli Arsenalem.