Wypowiedzi

Solskjaer po meczu z Tottenhamem


Ole Gunnar Solskjaer po meczu z Tottenhamem pochwalił zespół za grę defensywną, wspomniał też o heroicznej grze Davida De Gei i o umiejętności wykańczania akcji przez Marcusa Rashforda.

NASZ PLAN TAKTYCZNY DZIAŁAŁ

– Atakowaliśmy szybko. Oczywiście, bramka strzelona przez Rashforda była fantastyczna, ale trzeba też docenić pracę defensywną Jesse’ego i podanie Paula, które są połową tego trafienia. Ten gol jest przykładem, dlaczego dałem Anthony’ego i Marcusa szerzej niż Jesse’ego, bo Jesse to bardziej łącznik, który może zejść głębiej, podczas gdy Rash i Anthony bardziej atakowali bramkę. To wcieliliśmy w życie i zadziałało. Pracowaliśmy nad tym w tygodniu i oglądaliśmy Tottenham, pomyśleliśmy, że to będzie dobry plan. To dobrze, że mamy różne sposoby gry przeciwko różnym drużynom. Myślę, że pokazaliśmy, że jesteśmy gotowi na rywalizację, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której byliśmy wspaniali. W drugiej części mogliśmy zdobyć dwa, trzy gole i nie była to jednostronna gra, nawet jeśli nas przycisnęli. Jestem zadowolony. Powiedziałem chłopakom, by byli dumni, ponieważ wcielili plan w życie idealnie w pierwszej połowie. Pomyśleliśmy, że będą chcieli nas zaatakować, tak też zrobili i to zadziałało.

HEROIZM DAVIDA DE GEI

– David był fantastyczny. Oczywiście, gdy masz 11 interwencji, to jest to topowy występ, ale jak już wcześniej mówiłem, jedna czy dwie to były bardzo dobre interwencje, ale pozostałe były po prostu takie, jakie spodziewasz się, że David obroni. To najlepszy bramkarz na Świecie, mówiłem to wiele razy. Tu chodzi o ustawianie się i koncentrację, by być we właściwym miejscu. Może jedna czy dwie były nie do wybronienia, ale obrony jakie on zrobił były spowodowane tym, jak był skoncentrowany na meczu. On podąża za grą, cały czas jest w ruchu. Nie zawsze wyglądali oni fantastycznie, bo David był we właściwym miejscu.

TO BYŁ DOBRY DEFENSYWNY WYSTĘP DRUŻYNY

– Dobrze broniliśmy jako drużyna. Victor i Phil byli wspaniali na środku obrony. Gdy grasz przeciwko Harry’emu Kane, zawsze będziesz sprawdzany i gdy wprowadzili oni do gry Llorente, myślę, że dobrze broniliśmy z Nemanją i Anderem przed nimi. To był kompletny występ defensywny zespołu.

O GOLU RASHFORDA

– Powiem Wam co myślałem, gdy doszedł do sytuacji: pomyślałem, że będzie to uderzenie pod poprzeczkę, mocne, wysokie i blisko poprzeczki. Ale to był fantastycznie oddany strzał. To trudna umiejętność. Gdyby piłka podskoczyła, mógłby uderzyć obok bramki, wówczas trzeba podkręcić ją w drugą stronę, ale to było proste jak śmierć. To fantastyczne wykończenie, które pokazuje, że trening prowadzi do perfekcji, bo długo to trenował. Gdy masz 21 lat, grasz dla Manchesteru United i strzelasz gole, jak on to robi, to oczywiste, że będziesz pewny siebie. On ma prawo być pewny, ponieważ gra obecnie najlepiej jak może.

X