Mecze Wypowiedzi

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Tottenhamem


Ole Gunnar Solskjaer wziął udział w konferencji prasowej przed najbliższym meczem z Tottenhamem na Wembley. Oto pełna relacja z konferencji z udziałem Norwega.

Jak oceniasz pobyt w Dubaju?
– Bardzo dobrze, za nami 4 dni dobrych treningów i myślę, że chłopcy są zadowoleni. Ustaliliśmy kilka zasad, ciężko pracowali i cieszyli się tą ciężką pracą.

Czy Paul Pogba jest zdrowy?
– Do końca wyglądał dobrze, więc będzie sprawny. Miał swoje problemy, ale dobrze przeszedł przez ostatnie sesje treningowe.

Jak wygląda sytuacja Marcosa Rojo?
–  Wrócił do Argentyny na jakiś czas w trakcie swojej kontuzji, ważne było dla niego by wyjechać i wrócić świeższym.

Czy zmieniłeś tę drużynę w swoją drużynę United?
– Myślę, że każdy dzień i każdy mecz przybliża nas do tego, coraz lepiej rozumiemy to, jak chcemy grać. Wcześniejsze 5 meczów nie były złe, ale zawsze są aspekty, nad którymi trzeba popracować, jak relacje, spójność, więc przy odrobinie szczęścia zobaczymy pozytywną drużynę.

Jak oceniasz pracę wykonaną przez Mauricio Pochettino w Tottenhamie?
– Pochettino wykonał bardzo dobrą robotę, spekulacje się pojawiają, ponieważ dobrze sobie radzi, ale nie do mnie należy ocenianie innych menadżerów. Ja koncentruję się na sobie i mojej drużynie.

Co sądzisz o Harrym Kane?
– Nie jest zły, nie prawda? To fantastyczny łowca bramek, jeden z najlepszych na Świecie, ale podobnie jak wcześniej, mam też kilku swoich napastników, cieszę się, że mogę z nimi pracować. Ktokolwiek gra i trenuje z nim, może więcej o nim powiedzieć, ale patrząc z zewnątrz to zawodnik fantastycznie kończący akcje, nigdy nie marnuje szans, musimy więc mieć pewność, że nie będzie miał sytuacji w meczu z nami.

Czy Tottenham będzie Twoim pierwszym prawdziwym testem jako menadżera United?
– Nie, mieliśmy już testy. Newcastle na wyjeździe to był test, pierwszy mecz na wyjeździe w Cardiff to był test, drugi mecz a pierwszy na własnym stadionie to też test. W Premier League jesteś testowany w każdym meczu, ale oczywiście z mocniejszymi rywalami, jeśli chcemy się do nich zbliżyć, musimy zagrać dobrze i uzyskać dobry wynik.

Czy powiesz coś więcej o sytuacjach kontraktowych w klubie? Przyjdą nowi zawodnicy?
– Czasami czytam informacje i spekulacje wokół klubu są niesamowite. O niektórych zawodnikach nawet nie słyszałem. Nie mogę rozmawiać o takich rzeczach, ale są piłkarze z którymi rozmawiamy, lecz to też nie należy do mnie.

Jak podejdziesz do meczu z Tottenhamem?
– Zawsze adaptujesz się do rywala, gramy z jedną z najlepszych drużyn w lidze, musimy uważać na ich mocne strony, ale musimy atakować rywali, bo to też nasza mocna strona. Chcemy atakować, taki jest nasz sposób gry, nie będziemy mieć tak wielu sytuacji jak wcześniej, więc musimy być gotowi i dobrze zagrać gdy będziemy przy piłce.

X