Image default
Mecze Wypowiedzi

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Bournemouth

Ole Gunnar Solskjaer wziął dziś udział w konferencji prasowej przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Bournemouth. Oto pełny zapis konferencji menadżera United.

O kontuzjach

Nie mieliśmy ostatnio zbyt wielu treningów. Wczoraj drużyna miała wolne, więc dziś jest pierwszy dzień, gdy zawodnicy wracają. Romelu, Anthony i Alexis lekko wczoraj trenowali więc mam nadzieję, że mogą dołączyć do dzisiejszego treningu drużyny i potem zobaczymy. Marcos i Scott też sprawiają wrażenie, że mogą niebawem wrócić.

Sytuacja Chrisa Smallinga

Chris ma problem z obolałymi nogami, więc myślę, że do Nowego Roku go nie zobaczymy, może nawet nie będzie go na meczu ze Spurs (13 stycznia), ale nigdy do końca nie wiadomo.

Możemy jeszcze wiele poprawić

Są rzeczy, które musimy poprawić, jesteśmy na szóstej pozycji, a to już jest powód. Nie byliśmy konsekwentni, nie potrafiliśmy utrzymać czystego konta, nie strzelaliśmy wystarczająco dużo goli. Straciliśmy tylko dwa gole po stałych fragmentach gry, więc myślę, że otwarta gra obronna była dobra, ale musimy wyrobić nawyk nie tracenia goli. Jest wciąż wiele rzeczy do poprawy. W drużynie piłkarskiej zawsze znajdziesz wiele rzeczy do poprawienia, ale jak mówiłem, przyszedłem z zewnątrz, ciężko od razu zrobić różnicę. Moja praca polegała na rozmawianiu z piłkarzami, na poznaniu ich odczuć i sprawdzeniu poziomu ich pewności siebie oraz tego jak się czują w swojej obecnej sytuacji, bo każdy zawodnik jest odpowiedzialny za poprawę swojej gry.

Piłkarze muszą z siebie dać to co mają najlepsze (zapytany, czy jest w stanie zrobić z Alexisem, Martialem i Lukaku to, co z Pogbą)

Wiecie, podeszliście do tego ze złej strony, ponieważ ja nie mogę nic zrobić jeśli chodzi o ich występ na boisku. Paul zrobił swoje sam, inni zawodnicy też rozegrali mecze. Moje rozmowy z Anthonym, Romelu, Alexisem, czy kimkolwiek innym nie zmieniły wszystkiego i nie zagrają oni nagle na swoim topowym poziomie. Jestem tu by im poradzić, by pomóc ich nakierować, a to czy wykonają to na boisku zależy od nich.

Użyj swojej wyobraźni i kreatywności

Nie zgodzę się, że zrobiłem to z Paulem, to mogę z Romelu i Alexisem. Od nich zależy kiedy dostaną swoją szansę, tak to wygląda gdy jesteś piłkarzem. Musisz to zrobić sam. Tak, oczekujesz pomocy od kolegów z drużyny czy menadżera, dlatego dałem im kilka wskazówek. Oczywiście było wiele rozmów o swobodzie w grze, ale to jest po prostu mój sposób zarządzania drużyną. Nie można mówić im co mają zrobić na tej pozycji, a co na tej. Są tu z jakiegoś powodu, to dobrzy piłkarze i w ich gestii jest by użyli swojej wyobraźni, kreatywności i cieszyli się grą dla tego klubu, ponieważ to najlepszy okres ich życia.

Występ Pogby był perfekcyjny

Mówiłem to wielokrotnie, że Pogba to topowy piłkarz. Jest jednym z najlepszych na Świecie. On bardzo dobrze wykonał swoje zadania ofensywne, to wielki chłopak, może wygrywać dla nas główki, zalicza odbiory. Jego gra była perfekcyjna i to jest kluczowe, gdy ma się piłkarzy o wielkiej jakości, by prezentowali to na boisku. Na koniec każdego meczu powinieneś być zmęczony, ponieważ potem masz kilka dni na dojście do siebie. On był na wysokim poziomie i tak, to zawodnik wokół którego chcemy budować drużynę, ale mamy w zespole też wielu innych piłkarzy o wielkiej jakości.

Mamy kilku młodych zawodników, którzy są gotowi

Jak Sir Matt Busby kiedyś powiedział, gdy jesteś wystarczająco dobry, to jesteś w odpowiednim wieku. Jesteśmy zbudowani na tej tradycji i potrzebujemy młodych piłkarzy z akademii. Myślę, że to ważne dla Akademii i piłkarzy z niej, że daję im potem szansę. Mamy 2,3 absolutnie topowe talenty w zespole U-18, które pukają do drzwi pierwszego zespołu. Mieliśmy kilka kontuzji w zespole i niektórzy z nich mogli wejść do kadry, są oni na to gotowi.

Antonio Valencia to nasz kapitan

Mówiłem Wam, że to nasz kapitan i gdy będzie zdrowy i będzie grał, to będzie zakładał opaskę kapitańską. On przeszedł kilka ciężkich treningów, by był gotów na zbliżający się intensywny okres. Gdy spojrzy się na Antonio widać, że nie ma zbyt wielu prawych obrońców tak grających do przodu, więc tak, zobaczycie go w opasce kapitańskiej.

Czego się nauczyłem jako menadżer Cardiff

Oczywiście, gdy przybyłem do Cardiff to była dla mnie zupełnie inna sytuacja, bo drużyna miała poważne problemy i broniła się przed spadkiem będąc beniaminkiem, więc powrót do United to zupełnie inna kwestia, ponieważ tu oczekuje się wygrania każdego meczu i zawodnicy też tego oczekują. W Cardiff byliśmy nowi i mieliśmy bardzo duży respekt dla rywali. Oczywiście starałem się tam też zmienić sytuację. Było to trudniejsze niż myślałem, jeśli bym tam wrócił to chyba mniej bym rotował składem. Przychodząc do drużyny z problemami jest dużo trudniej niż do zespołu, który gra ofensywny futbol.

Jesteśmy zdeterminowani by wciąż wygrywać

Gdy wygrywasz, nic nie ma znaczenia, bo każdy jest zadowolony, więc po prostu musimy utrzymać tę serię. Musimy skupić się na naszym meczu przeciwko Bournemouth i zdobyć 3 punkty, bo spotkania z Cardiff i Huddersfield były fantastyczne. Mój pierwszy mecz był czymś nowym, mój pierwszy mecz na Old Trafford też, ale teraz musimy utrzymać tę chwilę, musimy wygrać z Bournemouth. Gdy przegrasz, myślę, że nie będziesz oglądał zbyt wielu uśmiechniętych twarzy, bo znowu przegrałeś.

Mamy wiele jakości w drużynie

Spoglądając na drużynę myślę, że mamy wielu dobrych piłkarzy. Jeśli masz taką pewność, to nie możesz doczekać się meczów. Myślę, że jesteśmy jakościowym składem, powiedziałem my, bo czuję się jak jego część. To część mnie. Myślę, że łatwiej jest być fanem, który jest na zewnątrz drużyny, bo łatwo powiedzieć, że on czy on powinien grać. Nagle masz 6 napastników, 6 czy 3 środkowych obrońców. Mój dylemat to obecnie Romelu, Alexis, Anthony, Marcus, Jesse, Juan – to 6 napastników. Będziesz grał jednocześnie więcej niż czterema z nich? Nie jestem pewien, więc musimy rotować i musi być dobra komunikacja między nimi, więc to, że wiedzą, iż dostaną szansę jest dla mnie ważne.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka