Wypowiedzi

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Huddersfield


Ole Gunnar Solskjaer wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Huddersfield Town na Old Trafford. Boss poinformował, że nie ma nowych urazów. Oto z jakimi kwestiami musiał się dziś jeszcze zmierzyć Norweg.

Pierwszy mecz na Old Trafford

Starasz się utrzymać emocje na wodzy. Jestem tu by wykonać swoją pracę. Nie będzie łatwo, ale wyczekuję tego z niecierpliwością. Myślę, że chłopaki wyczekują gry na Old Trafford. To jest klucz. To najlepsi fani na Świecie. Oczywiście mam już swoją historię w klubie, ale zobaczyć ten banner (2OLEgend)to coś wyjątkowego. Mam tylko nadzieję, że przez kolejne 5 miesięcy wykonam wystarczająco dobrze swoją pracę, by śpiewali moje imię, gdy przyjdzie tu ktoś inny.

O krytyce ze strony byłych kolegów

Nie martwcie się. Gary Neville będzie dla mnie ostry. Siedziałem obok niego w szatni przez 11 lat. Był obok mnie i znacie Gary’ego. Ma teraz płacone, by wydawał swoje opinie i powinien to robić. Nie jestem inny niż reszta, nie ma między mną a innymi menadżerami różnicy, gdy dowodzisz drużyną z ławki. Każdy jest za to odpowiedzialny. Ale ja nie gram dla nich, moim zadaniem jest sprawienie by piłkarze cieszyli się swoją grą.

Konieczność dążenia do zdobywania kolejnych goli

Żaden z piłkarzy nie mówił o hamulcu ręcznym, ale rozmawialiśmy o tym na spotkaniu z drużyną, że gdy zdobędziesz gola, chcesz zdobyć drugiego, gdy zdobędziesz drugiego, chcesz zdobyć trzeciego. Taka jest natura tej drużyny, tego klubu, że zawsze atakujesz.

Atakowanie jest zakodowane w drużynie United

Nie sądzę by jakakolwiek drużyna była zadowolona, gdy Rashford, Martial, Lingard i Pogba na nich naciera. Dlaczego mielibyśmy im więc tego zabraniać? Filozofia atakowania jest na murach Man United, taka jest tradycja i historia. Tak gramy i tak chcemy grać.

O Sir Aleksie

Oczywiście rozmawiałem z nim. Ja pójdę do niego i on przyjdzie do mnie, dostanie filiżankę herbaty, bo wiecie, to jest boss. Jeśli jest ktoś, kto może dać mi właściwą radę, a nie jest to mój kolega z drużyny, to będzie to właśnie on.

Rady Rooneya

SMS Rooneya? Otrzymałem wiele wiadomości od moich kolegów z drużyny i każdy życzył mi powodzenia, a także doradzali w różnych sprawach. Prawdopodobnie nie będą mi też szczędzili krytyki, nie martwcie się o to.

Wysoko zawieszona poprzeczka

Nigdy nie możesz mieć zbyt wysoko zawieszonej poprzeczki. Oni ustalają standardy, piłkarze którzy reprezentują ten klub, muszą radzić sobie z wysokimi oczekiwaniami. Chcemy spojrzeć na swoją grę, rozwijać się i możemy być lepsi. Będzie dobrze. Tak się dzieje, gdy przychodzisz do United. Wiesz, że będziesz grać przed najlepszą publicznością na Świecie. Pewność siebie to nie jest coś co wyciągasz z lodówki. Dochodzisz do tego występami, treningami, tym jak się czujesz.  Mam nadzieję, że to da im kopa.

X