Mecze

Solskjaer o sytuacji kadrowej przed meczem z Cardiff


Nowy, tymczasowy menadżer Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer udzielił dziś informacji odnośnie doboru drużyny na zbliżające się spotkanie z Cardiff.

Ole już wcześniej podkreślił, że da szansę pokazania się wielu piłkarzom podczas zbliżającej się serii meczów, jednak zamierza on też zacząć swoją pracę od 3 punktów przywiezionych z Walii.

Romelu Lukaku nie trenował w tym tygodniu, a Alexis Sanchez wciąż jest niedostępny. Chris Smalling wypadł ze składu podczas rozgrzewki przed meczem z Liverpoolem, zastąpił go Eric Bailly. Luke Shaw i Phil Jones nie grali też ostatnio. Diogo Dalot, Victor Lindelof i Anthony Martial wrócili po kontuzjach na mecz na Anfield.

Romelu miał kilka dni wolnych, więc jeszcze go nie widziałem. Taka decyzja była podjęta jeszcze przed moim przybyciem tutaj, więc w porządku. Nie widziałem Alexisa, ponieważ pracuje nad powrotem do sprawności – powiedział Solskjaer.

Nowy menadżer podkreślił, że Michael Carrick i Kieran McKenna będą mieli wpływ na wyjściową jedenastkę na najbliższy mecz z Cardiff.

– Oczywiście Michael i Kieran są tu przez cały sezon. Mieli tu swoje zdanie i wkład, a w ciągu najbliższych 10, 15 dni mamy wiele spotkań, więc zależy nam by wybrać skład, który osiągnie wyniki. Potrzebujemy wyników, ale każdy z piłkarzy powinien wiedzieć, że dostanie szansę w trakcie tych meczów, ponieważ tak po prostu jest w Anglii, że trzeba rotować składem.

– Kieran i Michael są wspaniali. To wspaniałe wrócić do domu i z miejsca widzieć postęp, ponieważ grałem z Michaelem i widzę jak dobrym trenerem jest obecnie, to będzie bardzo pomocne.

– Teraz muszę poznać piłkarzy, obserwować drużynę, zobaczyć jaką mają jakość. Oczywiście oglądałem w mniejszym czy większym stopniu mecze będąc w Norwegii, gdy tylko miałem czas podczas mojej pracy w Molde. Muszę jednak bliżej poznać piłkarzy i pomyśleć co mogę w ich grze poprawić, to moja praca.

X