Hotnews Wywiady

Pierwszy wywiad Ole Gunnara Solskjaera w roli menadżera Man Utd


Ole Gunnar Solskjaer udzielił dziś pierwszego wywiadu dla MUTV po przejęciu sterów w Manchesterze United. Zapraszamy do lektury.

Witaj ponownie, jakie to uczucie być tu z powrotem?
Dzięki, jest wspaniale, czuję się jak bym wrócił do domu. Kilka ostatnich dni było bardzo gorączkowych, ale wspaniale widzieć wszystkich ponownie.

O tym co przed nim
Zamierzam się tym cieszyć. To sześć miesięcy, wróciłem do domu. Chcę być sobą. Klub rozpoczął proces znalezienia następnego menadżera, a ja zamierzam być sobą w międzyczasie współpracując z Mickiem, Kieranem i Michaelem. Chcemy sprawić by piłkarze ponownie cieszyli się piłką.

O zbliżających się meczach
Liczba zbliżających się meczów nie jest problemem, ponieważ mamy jakościowych piłkarzy i dostaną oni szansę by pokazali, że są piłkarzami Man Utd. Jesteśmy w biznesie, w którym oczekuje się wyników i chcemy wygrywać mecze. W tym moja rola by pomóc piłkarzom to robić. Chcemy zobaczyć ich grających piłkę, jaką potrafią.

O przygotowaniu do meczów
Analitycy oglądali dziś rano Cardiff. Widziałem zespoły, oglądam Premier League. Tu w gruncie rzeczy nie chodzi o rywali, ale o nas. Chcemy zobaczyć jak piłkarze wyrażają siebie. Głównie skupiamy się na sobie, na rywali przyjdzie czas później.

Każdy dostanie szansę
Musimy rotować. Każdy dostanie szansę. Każdy zaczyna z czystą kartą. Gdzieś musimy zacząć. Oglądałem kilka ostatnich meczów. Wybierasz teraz zespół i idziesz dalej. Każdy dostanie swoją szansę.

O dumie
Jestem dumny ze swojej kariery piłkarskiej. Rozumiem ten klub i znam go. Bycie na tym stanowisku to coś wyjątkowego.

Zamierzamy odbudować dumę
Gdy zdobyłem gola w debiucie, Eric tam był i to było wspaniałe uczucie. Dobrze czuję się na Old Trafford i chcę by piłkarze też czuli się tu jak w domu. Tu chodzi o to by zawodnicy byli dumni ze swojej gry a fani byli dumni ze swojej drużyny.

O Sir Aleksie Fergusonie
Mam 300-400 meczów jako menadżer pierwszej drużyny. Jestem pewny siebie. Wygrałem ligę, wygrałem puchary, byłem zdegradowany. Tu chodzi o zarządzanie ludźmi, o zarządzanie piłkarzami, sztabem i o wykrzesanie ze wszystkich tego co najlepsze. Szef [SAF] zawsze będzie w tym najlepszy. Mój styl trenerski wzoruję na nim. On miał na mnie ogromny wpływ, ale też jesteśmy różni. Jestem inną osobą. Ja lubię rozmawiać z ludźmi. Lubię widzieć jak ludzie wyrażają siebie. To sprawia, że jestem szczęśliwy.

O Mike’u Phelanie
To pierwsza rzecz o jakiej pomyślałem – jestem młody. Kieran i Michael są młodzi. Zadzwoniłem do niego, był wówczas na szkoleniu trenerskim w Burnley. On ma bardzo uspokajający wpływ. Jego wiedza na temat piłki jest bardzo duża.

O Michaelu Carricku
Gdy przeszedł tu, grałem z nim jeden sezon. Obserwowałem jego rozwój. On był naszym czołowym piłkarzem, który wszedł w buty Roya Keane’a, co nie jest łatwe. Rozmawiałem z nim telefonicznie kilka razy. Nie mogę się doczekać pracy z nim.

O młodzieży
Gdy byłem menadżerem młodzieży w Norwegii, próbowałem wypożyczać do Molde piłkarzy od Nicky Butta. Kieran McKenna wykonał bardzo dobrą robotę z zespołem U-18 i jest bardzo dobrym specjalistą. On jest łącznikiem między pierwszym zespołem a akademią co jest kluczowe.

O tradycji
Matt Busby mawiał, jeśli jesteś wystarczająco dobry, to jesteś w odpowiednim wieku i ja zamierzam to podtrzymać. Oglądałem mecz z Chelsea i byłem pod wrażeniem.

O Emiliano Alvarezie i Davidzie De Gei
Mamy najlepszego bramkarza na Świecie. Jest tu od 8 lat i wciąż jest młody. To dla mnie wspaniałe przyjść tu i mieć go w zespole. Może muszę przeprowadzić jakiś trening kończenia akcji, by utrzymać go w czujności.

O Lingardzie
Dałem mu zadebiutować w rezerwach w meczu wyjazdowym w Burnley. Po dwóch minutach ten mały dzieciak poszedł jeden na jeden z wielkim obrońcą i poradził sobie znakomicie. Wtedy mi pokazał, że ma coś w sobie.

O Rashfordzie
Oglądałem go gdy był młodszy. Był naprawdę młody. Bacznie go obserwowałem i wspaniale widzieć go teraz tu gdzie jest.

O pierwszym zespole
Rozmawiałem dziś z większością z nich. Wyglądają na wspaniałą grupę osób, profesjonalistów, chcących wykonać dobrą robotę i się uczyć. Rozmawiałem o nich z Michaelem i Kieranem. Spędzę trochę czasu poznając ich lepiej.

O Lidze Mistrzów
Oglądałem poniedziałkowe losowanie Ligi Mistrzów bez obawy co się stanie. PSG to fantastyczna szansa. W obliczu reflektorów na Old Trafford. Menadżer [SAF] mówił o tych nocach. To noce, podczas których United idzie naprzód. Nie mogę się tego doczekać. Ale musimy zbudować pod to fundament. Nie możemy się doczekać.

O “tej” nocy w Barcelonie
To była fantastyczna noc. Minęło właśnie 20 lat. To niesamowite jak czas leci.

O DNA Manchesteru United
Pierwszą rzeczą jaką zaobserwowałem było to, że ten klub jest jak rodzina. Wszyscy są bardzo sobie bliscy. Potem dostrzegłem mentalność zwycięzców. Ofensywny futbol, dawanie szansy młodzieży i wygrywanie. To największy klub na Świecie, najlepsi kibice na Świecie, najlepsi piłkarze na Świecie.

Przesłanie do kibiców
Wspaniale jest wrócić do domu. Obiecuję, że dam z siebie wszystko, by klub znów odnosił sukcesy. Nie mogę się doczekać by zacząć działać.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X