Wypowiedzi

Konferencja prasowa Jose Mourinho przed meczem z Evertonem


Jose Mourinho wziął dziś udział w konferencji prasowej przed meczem z Evertonem. Przedstawiamy zapis wypowiedzi Portugalczyka.

Lingard jest bliski powrotu.

– Jest prawie gotowy. Wrócił z meczów reprezentacji z problemem. Czy pomoże nam w następnym meczu? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro. Jest też możliwość, że być może poczekamy jeszcze do przyszłego tygodnia i damy mu tydzień czasu stabilizacji w pracy, więc może też wrócić w przyszłym tygodniu. Jest prawie gotowy. 

Przerwa reprezentacyjna nas zabolała.

– Graliśmy z  Newcastle i wchodziliśmy w przerwę reprezentacyjną w dobrej sytuacji, dwa tygodnie później straciliśmy Dalota na zgrupowaniu Portugalii, Fellainiego na zgrupowaniu Belgii, Alexisa w Chile i McTominaya w Szkocji.

Jose o Alexisie

– Na ten moment on zawodzi, ponieważ jest kontuzjowany i wrócił na mecz z Chelsea by nam pomóc, ale jego kondycja fizyczna nie była dobra i dlatego też opuścił spotkanie z Juventusem, na jutrzejszy mecz też nie jest dostępny. Teraz najważniejsze jest by wrócił do jak najlepszej kondycji fizycznej. Myślę, że to typ piłkarza, który potrzebuje być w naprawdę świetnej kondycji by prezentować się najlepiej.

Zlatan nie wróci.

Zapytany o potencjalny powrót Zlatana Ibrahimovicia na Old Trafford w styczniowym oknie transferowym, o czym spekulują media, Portugalczyk odpowiedział dwukrotnie:

– Nie.

Ostatnie pytanie dotyczyło Romelu Lukaku, Boss w niego wierzy i jest pewny jego powrotu do dobrej dyspozycji.

– Zawsze czuję, że dany mecz to będzie ten mecz [że się przełamie – przyp.red.]. Mam takie odczucia w każdym spotkaniu. Pewnego dnia tak się stanie i on znów strzeli, pewnego dnia poziom jego pewności siebie wróci do normalności, jak wspomniałem zawsze czuję, że to dziś jest ten mecz.

X