Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Poziom Juventusu? Do tego potrzebni są najlepsi piłkarze.

Jose Mourinho po meczu z Juventusem stwierdził, że by wejść na taki poziom jak najlepsze kluby Świata, trzeba sprowadzać najlepszych piłkarzy. Portugalczyk tym samym pośrednio zaatakował zarząd z Edem Woodwardem na czele.

Zapytany jak daleko United jest od poziomu Juventusu, Mourinho odpowiedział:

Dość daleko. Juventus to mistrz od siedmiu lat, sądzę, że 7 lat z rzędu, dwa razy w ciągu 4 czy 5 lat byli w finale Ligi Mistrzów, mimo to wciąż byli niezadowoleni i chcieli więcej.

Mieli Higuaina, Mandzukicia i Dybale, chcieli więcej. Chcieli Ronaldo. Mieli Barzagliego, Chielliniego, Ruganiego, nie byli zadowoleni, chcieli Bonucciego. Oni sięgają po najlepszych piłkarzy na Świecie.

Zatem to wielki, wielki klub z z wielką przeszłością, ale też z wielką chęcią wielkiej przyszłości. Oni zrobią wszystko by wygrać, nie mówię że Ligę Mistrzów, myślę, że potrójną koronę, tego oni chcą, ponieważ to normalne, że we Włoszech wygrywają. Wcześniejsza potrójna korona to na ich nieszczęście nasza potrójna korona z Interem, ale myślę, że są oni teraz tego bardzo blisko.

Wejść na poziom Juventusu? Poziom Barcelony? Poziom Realu? Jak można osiągnąć ten poziom? Poziom Manchesteru City? Jak można wejść na taki poziom? Można z najlepszymi piłkarzami. To też nie jest łatwe, ponieważ wielu tych piłkarzy należy właśnie do najlepszych klubów, dlatego pracujemy z tym co mamy i staramy się poprawiać z tym co mamy. Na przykład jak powiedziałem dziś, że Chiellini i Bonucci byli wspaniali, tak muszę powiedzieć, że Chris i Victor mieli bardzo pozytywny mecz.

Victor zagrał bardzo dobre spotkanie, mecz Ligi Mistrzów na tym poziomie to dobre doświadczenie dla Luke Shawa, tak samo Rashforda, Martiala czy Lukaku. Sądzę, że to jego drugi sezon w Lidze Mistrzów. Pracujemy, ciężko pracujemy, staramy się poprawiać grę naszych piłkarzy, ale jakość to jakość.

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka