Image default
Wypowiedzi

Pełny zapis konferencji prasowej Mourinho przed meczem z Juventusem

Jose Mourinho poruszył na dzisiejszej konferencji prasowej kilka istotnych kwestii, jak choćby brak Alexisa Sancheza i Antonio Valencii, sprawę ewentualnego odejścia do Realu Madryt, czy incydent w meczu z Chelsea. 

Na początek konferencji prasowej Jose Mourinho przekazał, że Alexis Sanchez nie zagra z Juventusem:

Piłkarze, których widzieliście, to piłkarze, którzy są dostępni. Nie mamy nic do ukrycia, Alexis nie jest dostępny.

Kolejną kwestią były pogłoski łączące go z odejściem z Old Trafford na rzecz powrotu do Realu Madryt. Zapytany czy odejdzie odpowiedział:

– Nie, jestem tu szczęśliwy. Będę szczęśliwy gdy wypełnię kontrakt do ostatniego dnia i chciałbym zostać jeszcze po jego zakończeniu. Wszystko o czym myślę, to Manchester United.

Jose nie był skłonny odpowiadać na pytanie o to “Jak dobry jest Cristiano Ronaldo”:

– Myślę, że Cristiano jest na tym poziomie, gdzie nie ma potrzeby zadawać takich pytań i czekać na odpowiedzi. To jeden z najlepszych piłkarzy wszechczasów i nikt nie może się z tym niezgodzić. Jestem jednym z najlepszych w historii – to proste.

Boss skomentował także ostatnią dyspozycję zespołu:

– Formę United było widać w ostatnich dwóch meczach. Sposób naszej gry, to jak możemy grać pokazaliśmy w ostatnich dwóch meczach, więc spróbujmy zrobić to ponownie.

Dlaczego Antonio Valencia nie jest dostępny?:

Powodem tego jest fakt, że nie trenował od 10 dni. To nie jest kontuzja, ale problem jaki miał po skomplikowanej operacji jamy ustnej. Jest 10 dni bez treningów i potrzebuje czasu na dojdzie do dobrej dyspozycji.

Przekaz Jose do piłkarzy…

Przeciwko Chelsea była pewna sprzeczność, bo z jednej strony cieszyliśmy się z naszego wystepu jako drużyna, ale z drugiej strony nikt nie był zadowolony z wyniku. To co przekazałem piłkarzom, to by spróbowali wyciągnąć z tego to co najlepsze, z jednej strony zachować to zadowolenie, dumę i pewność naszej gry, a z drugiej wykorzystać złość, która może być pomocna w wielkich meczach. 

Mourinho “nie lubi tej konferencji prasowej”.

– Nie lubię mówić o Pogbie, nie lubię mówić o indywidualnościach. Nie lubię rozmawiać z hiszpańskimi dziennikarzami, ponieważ ich tylko interesuje Real Madryt i Cristiano Ronaldo. Zamierzam zagrać przeciwko jednemu z największych klubów Świata, jednemu z najpoważniejszych kandydatów do wygrania tych rozgrywek i to mnie motywuje, dlatego tu jestem i myślę, że konferencja prasowa idzie w niewłaściwym kierunku. Jeśli zatem idzie ona w innym kierunku, to i ja chcę iść w innym kierunku…

Jego ocena sytuacji przy linii bocznej w meczu z Chelsea.

– Chciałem podziękować Sarriemu za jego szczerość. Chciałem też za to podziękować Chelsea. Myślę, że [asystent Sarriego – przyp.red.] nie zasłużył on na nic więcej niż dostał. Przeprosił mnie i ja te przeprosiny przyjąłem. Myślę, że zasługuje na drugą szansę, nie sądzę by powinni go zwolnić. Sądzę, że nie zasługuje na nic więcej niż to, że zachował się tak w tej sytuacji, ale jednak na koniec zdał sobie sprawę, że to było błędne. Mam więc nadzieję, że pozwolą mu dalej pracować.

– Mam nadzieję, że wszyscy zrobią to samo co ja, czyli nie będą przeszkadzać w karierze młodego człowieka, któy prawdopodobnie jest świetnym gościem i trenerem z potencjałem. To koniec historii. W ciągu minuty mnie przeprosił i nie zamierzam nic więcej z tym robić. Pozwólmy mu pracować, każdy popełnia błędy, ja popełniłem ich wiele.

Jose docenił też występ Anthony’ego Martiala:

– Martial jest jak drużyna. Gdy drużyna gra dobrze, Martial gra dobrze. Łatwiej jest indywidualnościom grać dobrze, gdy drużyna tak gra i na odwrót. Anthony wziął udział w dwóch meczach, w których zespół strzelił 5 goli i zagrał bardzo dobrze, tak samo jak on sam.

Juventus to prawdziwi kandydaci do triumfu w Lidze Mistrzów

– Ten zespół oprócz Ronaldo ma wielu innych świetnych piłkartzy. Mają Bonucciego, mają Cancelo, mają Cana i wielu innych. Juventus ma wiele do zaoferowania. Są bardziej doświadczeni po kolejnym roku z tym samym trenerem. W ciągu ostatnich 5 lat byli realnymi kandydatami do wygrania. Byli w kilku finałach, wygrali mistrzostwa Włoch i mają wyjątkowego piłkarza [Ronaldo], który też robi różnicę. Juventus jest bardzo poważnym kandydatem do końcowego triumfu.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka