Wypowiedzi

Mourinho: Nasz skład jest wciąż taki sam


Jose Mourinho stwierdził, że skład Manchesteru United, jest taki sam jak w poprzednim sezonie, a niedawno zamknięte okienko transferowe, nie przyniosło dla zespołu żadnych większy zmian.

United dokonał zaledwie 3 transferów, sprowadzono Freda z Szachtara Donieck, Diogo Dalota z FC Porto oraz 35-letniego bramkarza Lee Granta. Nie udało się sprowadzić ani Harry’ego Maguire’a z Leicester City, ani Toby’iego Alderweirelda ze Spurs, zawiodły też próby dogadania się z Bayernem w sprawie Jerome Boatenga oraz negocjacje z Diego Godinem i Atletico Madryt.

– To jest tak naprawdę ten sam zespół, ten sam skład. Wymieniliśmy Joela Pereirę na Lee Granta, ponieważ Joel jest na tyle utalentowanym, młodym golkiperem, że musi grać. W miejsce pozostałe po Daley’u Blindzie, sprowadziliśmy Diogo Dalota, zawodnika z potencjałem, który w przyszłości zastąpi Antonio Valencię oraz Freda w miejsce Michaela Carricka. Więc tak naprawdę, tylko uzupełniliśmy braki – tak Jose Mourinho podsumował niedawne okienko.

– Fred to typowy pomocnik, jak każdy Brazylijczyk, jest świetny technicznie, z piłką potrafi zrobić wszytko. Jeśli się zaadaptuje, będziemy mieli z niego wielką pociechę – odpowiedział na pytanie o byłego gracza Szachtara Donieck.

– Skupiam się tylko na moim zespole i tylko on mnie interesuje. Nie ma co narzekać, najważniejsza jest praca, ciężka praca. Bez niej, nawet wielkie nazwiska i transfery, nic nie dadzą. Będziemy chcieli rozwijać obecny skład. Jedna droga to wydawanie ogromnych pieniędzy, a druga to walka i praca z tym co się ma, my wybieramy tą drugą drogę. Lubię wyzwania, lubię ciężką pracę. I to mogę obiecać, że będziemy zasuwać i dawać z siebie 100% – kończy Mourinho.

X