Image default
Mecze

Mourinho o sytuacja kadrowej na mecz z Leicester

Jose Mourinho na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem otwierającym nowy sezon Premier League, powiedział o sytuacji kadrowej przed starciem z Leicester. Sytuacja nie wygląda najlepiej.

Nie ma cudów. Piłkarze, którzy zaliczyli porządny okres przygotowawczy są w formie. Na przykład Alexis Sanchez, który miał dobry okres przygotowawczy z wieloma meczami i minutami. On jest bardziej niż gotowy, ale nie możemy mieć do dyspozycji graczy, którzy przyjechali w poniedziałek po półfinałach czy finale Mundialu i 3 tygodniach wakacji. Nie można od nich oczekiwać, że będą gotowi. 

– Oni wrócili w poniedziałek, więc trenowali w poniedziałek, wtorek, środę i dzisiaj, zatem można sobie wyobrazić, że nie są w pełni formy i gotowi, mamy jednak swoje potrzeby.

– Niesamowity jest Romero, który przeszedł operację po kontuzji przed Mundialem. Valencia był kontuzjowany w okresie przygotowawczym. Marcos Rojo doznał kontuzji na Mundialu. Dalot przeszedł operację w Porto na koniec kwietnia i nie jest jeszcze gotowy. Ander Herrera – kontuzja w meczu z Bayernem. Matić – kontuzja na Mistrzostwach Świata i operacja w Filadelfii kilka tygodni temu. Myślę, że to wszystko.

– Po spotkaniu z Tottenhamem będzie przerwa na mecze międzypaństwowe. To da nam trochę czasu na dojście do siebie naszych zawodników, teraz musimy się skupić na piłkarzach których mamy, dlatego nie myślę nawet o liście graczy, którą Wam podałem z Maticiem, Valencią itp. Skupiam się tylko na tym co mamy i postawimy to co mamy na pierwszy mecz. Lista kontuzjowanych piłkarzy to ważna lista i dzisiaj po treningu porozmawiam z piłkarzami, bo każdy jest inny fizycznie i psychicznie, wtedy zobaczymy jak się czują, ponieważ to bardzo ważne, musimy zrozumieć, czy są w stanie nam pomóc czy nie.

Podobne artykuły

WIDEO z Treble Reunion: Manchester United – FC Bayern

adi87a

Sześciu juniorów trenowało z pierwszym zespołem

adi87a

Oceny pomeczowe: Manchester United – Manchester City

Mateusz Motyka