Image default
Wypowiedzi

Mourinho: MLS tylko skorzysta na transferze Rooneya

Jose Mourinho, zapytany o transfer Wayne’a Rooneya do Major League Soccer, odpowiada, że to całkiem zrozumiały ruch, który jest idealny zarówno dla zawodnika, klubu, jak i całej ligi.

Rooney jest najlepszym strzelcem w historii Manchesteru United, z 253 golami, które zdobył przez 13 lat swojej gry w barwach Czerwonych Diabłów. Wzniósł z United 16 trofeów, w tym Ligę Mistrzów. Rok temu przeszedł do Evertonu, którego jest wychowankiem, a teraz dołączył do DC United, drużyny występującej na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej w Stanach Zjednoczonych.

Zapytany, co sądzi o przejściu Rooneya do MLS, Jose Mourinho odpowiada:

– Cała kariera Wayne’a jest wspaniała. Zadebiutował w Evertonie, którego jest wychowankiem, wszystkich oczarował, następnie przeszedł do United, gdzie był jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, wygrywał kilkukrotnie ligę, Ligę Mistrzów i wiele nagród indywidualnych. Teraz pożegnał się ze swoim ukochanym Evertonem, więc można powiedzieć, że jego kariera w Anglii jest kompletna. Zdecydował się na przejście do MLS i mnie to wcale nie dziwi. Poszedł w ślady innych ikon angielskiego futbolu, takich jak Steven Gerrard, Frank Lampard, David Beckham czy Patrick Vieira. To naturalny krok w karierze wielu wybitnych zawodników.

– Teraz gra tam również Zlatan, który jest tam wyróżniającym się zawodnikiem, na boisku, ale i oczywiście poza nim. Teraz podobnie będzie z Wayne’em. Na jego transferze zyskają wszyscy, on sam będzie grać regularnie, DC United zyskuje świetnego piłkarza, a do tego cała MLS zyska kolejne nazwisko, które będzie przyciągać i zachęcać, do zainteresowania się piłką nożną w Stanach, a co za tym idzie, podniesieniem poziomu piłkarskiego w tym kraju – kończy Mourinho.

Podobne artykuły

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki

adi87a

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”

adi87a

Sutton krytykuje Solskjaera po meczu z Wilkami

adi87a