Image default
Wypowiedzi

Fred: Zrobię wszystko, żeby zapisać się w historii United

Nowy nabytek Manchesteru United, Fred zapewnia, że zna historię swojego nowego klubu i przekonuje, że zrobi wszystko, by się w niej zapisać.

Brazylijczyk przeszedł na Old Trafford z ukraińskiego Szachtara Donieck. W swoim pierwszym wywiadzie, udzielonym MUTV, zapewnia, że pragnie się zapisać w bogatej historii Czerwonych Diabłów.

– Jestem szczęśliwy. Cieszę się, że tu jestem, że będę miał okazję grać w United. To wielki klub, z niezwykle bogatą historią. Czuję się zaszczycony faktem, że będę ten klub reprezentował. Nie mogę się doczekać gry w koszulce United – Fred wypowiadał się o klubie w samych superlatywach.

– Jak mówiłem, Manchester United to wielki klub. Kiedy byłem mały, wielokrotnie słyszałem o nim same pozytywne opinie, grałem nimi w grze komputerowej. Dla mnie, United to równoznacznik chwały.

Fred miał już okazję grać na Old Trafford, kiedy to w grudniu 2013 roku, przyjechał z Szachtarem na spotkanie Ligii Mistrzów. Czerwone Diabły prowadził wtedy David Moyes, jedyną i zwycięską bramkę, zdobył w tym meczu Phil Jones.

– Myślę, że nazwa “Teatr Marzeń” podsumowuje wszystko. To cudowny obiekt. Mogę się pochwalić, że grałem na nim, przeciwko Ryan’owi Giggs’owi, to było coś wspaniałego. Teraz dołączam do klubu, którego on jest legendą. Będę walczył za te same barwy co on i jestem z tego dumny – odpowiada Brazylijczyk, zapytany o stadion, który teraz będzie jego piłkarskim domem.

– Nie boję się gry w Premier League. To będzie wyzwanie, ale nie boję się go podjąć. Chcę się rozwijać, a w United będę miał do tego świetne warunki. Będę chciał każdego dnia pokazywać, że zasługuję na taką szansę i wierzę, że mogę być wyróżniającym się zawodnikiem w tak trudnej lidze – tak Fred odpowiedział na pytanie o Premier League.

A zapytany o to, jakie ma oczekiwania związane z grą w Manchesterze United, Brazylijczyk mówi:

– Przyszedłem tutaj by odnosić sukcesy i wygrywać trofea, z moimi nowym kolegami z drużyny i z nowym menedżerem. Będziemy chcieli wygrać każdy mecz i zapisać się w historii tego klubu.

Podobne artykuły

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki

adi87a

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”

adi87a

Sutton krytykuje Solskjaera po meczu z Wilkami

adi87a