Wypowiedzi

Mourinho: Wojna z Antonio Conte zakończona


Jose Mourinho zapewnia, że jego wojna na słowa, z Antonio Conte, jest już zakończona. Obaj trenerzy zmierzą się ze sobą, w jutrzejszym, finale FA Cup.

Wszystko zaczęło się jeszcze w poprzednim sezonie, kiedy to Chelsea, prowadzona przez włoskiego szkoleniowca, wygrała z United Mourinho, aż 4:0. Conte, słynący z ekspresji, bardzo celebrował każdą bramkę swojego zespołu, do tego stopnia, że trener Czerwonych Diabłów, skomentował jego zachowanie, określając je jako “upokarzające” i “nie na miejscu”.

W tym sezonie, obaj przerzucali się oskarżeniami, Mourinho zasugerował, że Włoch zachowuje się jak klaun przy linii bocznej, trener Chelsea stwierdził, że Portugalczyk mówi chyba o sobie z przeszłości. “The Special One” stwierdził, że może i wcześniej zachowywał się niedorzecznie, ale nigdy nie był zamieszany, w ustawianie meczów, nawiązując do “brudnej” przeszłości Conte, kiedy ten prowadził jeszcze Sienę.

Lecz teraz, Mourinho przekonuje, że topór wojenny został zakopany i wszyscy powinni skupić się na tym, co będzie się w sobotę działo na boisku, a nie przy liniach bocznych.

– Wszystko jest okej. Naprawdę. Nie ma między nami konfliktu, podaliśmy sobie ręce, już po wszystkim. Znudził nam się ten konflikt. Po meczu w Manchesterze, zaprosiłem go do mojego biura. Spokojnie sobie porozmawialiśmy, bez żadnych ekscesów. Walka będzie na murawie, nie przy liniach bocznych – zapewnia trener United, w rozmowie z Portugalskim dziennikiem Record.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X