Image default
Wypowiedzi

De Gea o planach na przyszły sezon

Najlepszy piłkarz United w sezonie 2017/2018, David De Gea, od kilku okienek jest łączony z Realem Madryt. Jednak, po jego ostatnich wypowiedziach, można wnioskować, że Hiszpan nigdzie się nie wybiera.

Pomimo mieszanych opinii, na temat kończącego się sezonu, w wykonaniu United, De Gea miał za sobą genialny sezon, a we wtorek odebrał nagrodę Sir Matt Busby Player of The Year, już 4 raz w swojej karierze.

Obecny kontrakt bramkarza, wygasa w 2019, do tego United ma opcję automatycznego przedłużenia umowy o rok. Do tego sam zainteresowany, wypowiada się w taki sposób, który wskazywałby na to, że nigdzie się nie wybiera, choć dodaje też, że Czerwone Diabły, wciąż mają dużo do poprawy.

– Ten sezon nie był do końca taki, jaki powinien być. Jesteśmy bliscy wywalczenia sobie wicemistrzostwa, jesteśmy w finale FA Cup, ale nie udało się spełnić głównego celu, jakim było wygranie Premier League – powiedział De Gea, dziennikarzom Sky Sports.

– To jest dla nas najważniejsze, United zawsze musi grać o tytuł, wszyscy chcemy dołożyć kolejny puchar za mistrzostwo, do kolekcji. Chcieliśmy też zajść jak najdalej w Lidze Mistrzów, ale i to się nam nie udało. Oczywiście, zostało nam FA Cup, najstarsze, piłkarskie rozgrywki na świecie, chcemy je wygrać, ale to za mało. Jesteśmy Manchester United, chcemy wygrać wszystko co się da. Następny sezon to nowa szansa, musimy sporo poprawić, jeśli chcemy zrobić to, czego się od nas wymaga. 

– Nie możemy pozwolić, by City znów rywalizowało tylko ze sobą, wszyscy chcą, ja chcę to zmienić, dam z siebie wszystko, i tak samo moi koledzy, byleby wygrać ligę.

Nieco ponad tydzień temu, Jose Mourinho, zapewniał, że “nie ma szans” na odejście De Gei z United. Jak podaje Manchester Evening News, klub z Old Trafford przygotowuje dla Hiszpana nową umowę, która zapewniałaby mu zarobki w wysokości 200 tys. funtów tygodniowo.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka