Transfery

MEN: Alex Sandro priorytetem Man Utd


Alex Sandro jest priorytetem transferowym Manchesteru United, który chce piłkarzem Juventusu zastąpić niechcianego przez Jose Mourinho, Luke’a Shawa – informuje Manchester Evening News.

Wygląda na to, że klub z Old Trafford zrezygnował z walki o Danny’ego Rose’a z Tottenhamu, a także odpuści rywalizację z innymi klubami Premier League o utalentowanego defensora Celticu, Kierana Tierneya.

Oprócz Luke’a Shawa, wygląda na to, iż z United pożegna się także Matteo Darmian, który bardzo rzadko dostaje szansę gry, a którym od dłuższego czasu zainteresowany jest Juventus.

Alex Sandro wrócił po 15-miesięcznej przerwie do reprezentacji Brazylii, lecz rozegrał dotychczas dopiero 11 meczów w kadrze i nie jest pewny wyjazdu na tegoroczny Mundial. Jeśli nie załapał by się na ten turniej, to w przypadku transferu na Old Trafford, mógłby pojechać z drużyną na lipcowe Tournee do Stanów Zjednoczonych.

Jose Mourinho w obliczu coraz większych plotek na temat potencjalnego transferu jednego z piłkarzy z Kraju Kawy, wypowiedział się ostatnio na temat posiadania Brazylijczyka w składzie przez europejskie kluby:

Myślę, że drużyna bez Brazylijczyka w składzie nie jest drużyną. Oczywiście też posiadanie w kadrze 3-4 Brazylijczyków nie sprawia, że drużyna jest świetna, żartuję rzecz jasna. Uważam, że ich talent jest fantastyczny i kreatywność brazylijskich piłkarzy jest trudna do zmierzenia. Jeśli europejska drużyna, taka bardzo europejska, może mieć Brazylijczyka w składzie, wprowadza tym samym do zespołu ten brazylijski czynnik, co jest bardzo ważne.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X