Image default
Wypowiedzi

Mourinho po meczu z Arsenalem

 

Portugalczyk przekonuje, że jest zadowolony, zarówno z gry, jak i z wyniku oraz tłumaczy, dlaczego to właśnie Marouane Fellaini pojawił się na boisku.

Jose, wygraliście kolejny, ważny dla kibiców mecz, jakie są twoje przemyślenia po końcowym gwizdku?

Wydaje mi się, że remis nie byłby sprawiedliwym wynikiem. Obie ekipy zagrały naprawdę dobry mecz, Arsenal grał bez presji, ale imponował dokładnością, walecznością, świetną postawą w defensywie, ich dwaj, młodzi stoperzy, zagrali naprawdę dobrze. Oczywiście, to my byliśmy zespołem, który prowadził grę, naciskał, chciał wygrać, strzelić jak najwięcej goli, ale to normalne, tak to powinno wyglądać. Zaprezentowaliśmy się przyzwoicie, ale mieliśmy trochę szczęścia, z tym golem w doliczonym czasie gry. Dobrą zmianę dał Martial, oczywiście Fellaini również. Zdobyliśmy 3 punkty, które dają nam miejsce w Lidze Mistrzów, jednak uważam, że potrzebujemy jeszcze 4 punktów, żeby zapewnić sobie wicemistrzostwo.

Czemu zdecydowałeś się właśnie na Fellainiego? Miałeś do wyboru inne opcje, a skorzystałeś z Belga.

Chciałem by wywierał presję, stwarzał zagrożenie w polu karnym. Wiedziałem, że po wyrównaniu, Arsenal się cofnie, że trzeba będzie próbować dłuższych zagrań, dośrodkowań, a Marouane czuje się w takiej grze idealnie. Rashford miał problemy z grą w powietrzu, dlatego posłałem Fellainiego by mu pomógł, nawet swoją obecnością. Martial miał za zadanie rozciągnąć defensywę rywala, która grała blisko siebie. Zaczęliśmy dośrodkowywać i w końcu piłka trafiła do Marouane, który strzelił gola.

Skąd pomysł, żeby to właśnie Sir Alex Ferguson wręczył Arsene’owi Wenger’owi statuetkę?

Rywalizacja United z Arsenalem, była w erze Premier League jedną z najbardziej emocjonujących. Ja z Panem Wengerem, jako trener United, rywalizowałem 4 razy, a Sir Alex i właśnie Arsene byli twarzami tej rywalizacji, przez prawie ćwierć wieku. To logiczne, że to właśnie legendarny Szkot powinien honorować szkoleniowca Arsenalu.  Ja tam podszedłem tylko dlatego, że Sir Alex mnie o to poprosił.

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka