Image default
Wypowiedzi

Herrera: Teraz spokój i koncentracja przed finałem

Strzelec zwycięskiej bramki, we wczorajszym starciu z Tottenhamem, Ander Herrera, prosi o spokój, koncentracje i zapewnia, że zespół, dobrze przygotuje się do finału.

Trafienie Hiszpana oraz Alexisa Sancheza, dały United 20 finał FA Cup w historii. Czerwonym Diabłom udało się wygrać niezwykle ważne spotkanie i będą miały szansę, na walkę o trofeum.

– Jeszcze nic nie wygraliśmy. Musimy zachować spokój, przed nami finał, jeśli go nie wygramy, to nikt nie będzie o tej półfinałowej wygranej pamiętał. Do tego zagramy go tu, na Wembley, gdzie każdy mecz, a zwłaszcza finał, jest wyjątkowy – takimi słowami Herrera uspokajał kibiców.

– Teraz skupiamy się na Arsenalu, z którym nigdy nie jest łatwo. Ewentualna wygrana, bardzo przybliży nas do drugiego miejsca w tabeli. na którym chcemy skończyć.

Na początku sezonu, Ander miał problemy ze znalezieniem się w wyjściowym składzie, często wchodził z ławki, jednak od kilkunastu spotkań, regularnie zaczyna od początku, duża w tym zasługa zmiany ustawienia, na 4-3-3, w którym idealnie dopełnia się z Maticiem i Pogbą.

– Tak to prawda, czuję się dobrze w 4-3-3. Jestem pośrednikiem między Nemanją, a Paulem, uzupełniam ich. Matić jest kapitalny w defensywie, genialnie się ustawia, zawsze jest na miejscu, a Paul jest w stanie zrobić z piłką wszystko, świetnie rozgrywa i kreuje akcje. Dlatego czasami muszę zagrać bardziej defensywnie, żeby Pogba miał więcej miejsca i swobody, a czasem trzeba odciążyć go w rozgrywaniu i strzelaniu.

Zapytany o rywala, Herrera odpowiada:

– Tottenham to młoda, niezwykle utalentowana drużyna, są bardzo dobrzy w ofensywie. Mają świetnego menedżera, który robi bardzo dobrą robotę. Nigdy nie gra się przyjemnie przeciwko Spurs i dzisiaj też tak było, na szczęście, udało się dziś wygrać – kończy Herrera.

Podobne artykuły

Solskjaer podsumowuje mecz z Interem

adi87a

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Interem

adi87a

Solskjaer po meczu z Leeds United

adi87a