Wypowiedzi

Mourinho: Obawiam się, że City znów może zdominować ligę


Jose Mourinho obawia się, że jeżeli w Manchesterze City nie stanie się nic niespodziewanego, to w przyszłym sezonie, znów mogą być niedoścignięci i zdominować Premier League.

Portugalczyk zaznaczył, że obecnie trwającej kampanii, nie można uznać za nieudaną, nawet jeśli zakończy się ona bez trofeum. W jego trenerskiej karierze, rzadko kończył sezon bez jakiekolwiek pucharu, ale tak może być w tym roku, jeśli United nie zdobędą FA Cup.

– Czy pozostałe 3 drużyny, które w tej edycji FA Cup obejdą się smakiem, należy uważać za przegranych, krytykować ich? To niesprawiedliwe, ale tak niestety jest, chwali się tylko zwycięzców i dlatego to my chcemy nimi być – powiedział Mourinho.

Zapytany o ocenę, kończącego sezonu, przekonuje, że jest to pozytywny rok, pomimo sporej straty do City, które było w tym sezonie nie do zatrzymania.

– Dużo klubów może zaliczyć ten sezon do udanych, na przykład Tottenham, Liverpool, czy właśnie United. Jednak żadne z nas nie miało szans na dogonienie takiego Manchesteru City, tak regularnie punktującego, tak regularnie wygrywającego i tak bezlitosnego. Jeśli za rok znów przebiją granicę 90 punktów, to najprawdopodobniej znów będą niedoścignięci. 

– Kiedy wygrywałem ligę, będąc trenerem Realu, udało nam się zdobyć ponad 100 punktów, Barcelona miała ich 91. I czy to jest słaby wynik “Dumy Katalonii”? Oczywiście, że nie, był kapitalny, ale na koniec i tak liczyło się to, że to my mieliśmy więcej “oczek”. Tak samo, kiedy triumfowałem z Chelsea w lidze, mieliśmy na koniec 95 puntów. W każdym z tych sezonów, mój zespół nie dał szans rywalom i to samo zrobił Manchester City. Mieliśmy okres ponad 10 meczów bez porażki, czekaliśmy aż zaczną tracić punkty. Nie doczekaliśmy się – kończy Mourinho.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X