Wypowiedzi

Mkhitaryan: W United nie zawsze graliśmy ofensywny futbol


Henrikh Mkhitaryan wypowiedział się na temat powodów swojego niepowodzenia na Old Trafford. Jego zdaniem Czerwone Diabły nie wykorzystały jego potencjału, ponieważ nie zawsze grały ofensywny futbol.

Wszyscy wiedzą, że Arsenal gra ofensywny futbol, a ja kocham taki futbol. W Manchesterze też graliśmy ofensywnie, ale nie w każdym meczu, więc było trochę inaczej. Nie chcę nikogo winić, ponieważ każdy menadżer, w każdym klubie ma swoją filozofię. Może nie mogłem pasować do futbolu granego w Manchesterze – powiedział Mkhitaryan dla Sky Sports.

– Każdy piłkarz musi bronić, nie ważne czy jesteś napastnikiem, skrzydłowym, ofensywnym pomocnikiem, musisz bronić. Nie można bronić tylko czterema czy pięcioma piłkarzami, cała drużyna musi to robić. Staram się robić co mogę, by pomóc drużynie bronić, czasami to działa, czasami nie, zawsze jednak próbuję najpierw dać z siebie wszystko dla drużyny, dopiero potem myślę o sobie. Nie jestem piłkarzem z ego, by myśleć pierw o sobie. Dopiero potem jeśli dostanę piłkę, to mogę kreować okazję – dodał.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X