Image default
Wypowiedzi

Mourinho po meczu z Chelsea

Jose Mourinho, chwalił po dzisiejszej wygranej, swoich podopiecznych, ale również oddał szacunek pokonanej Chelsea, nazywając ją “fantastycznym zespołem”.

Jose, osiągnęliście dziś kapitalny rezultat, jakie wnioski wyciągniesz z tego meczu?

Pokonaliśmy dziś fantastyczny zespół, aktualnego mistrza kraju. Świetnie dziś zaczęli, ale udało się z nimi wygrać, dzięki naszej organizacji i woli walki. Każdy ostro pracował, każdy walczył, każdy dawał z siebie maksimum. Wszyscy zastosowali się do planu taktycznego, na to spotkanie. Dzięki temu wszystkiemu, pokonaliśmy tak dobry zespół, jakim jest Chelsea.

Mówiłeś, że rywal dobrze zaczął to spotkanie, ale może to wy nie weszliście w ten mecz, zgodnie z planem?

To fakt, zaczęli bardzo dobrze. Ta poprzeczka Moraty z pierwszych minut, mogła ustawić dla nich mecz. Ciężko w tej sytuacji winić moich zawodników, to była świetnie rozegrana akcja. Widać dziś było, że to doświadczona drużyna, posiadająca dynamicznych skrzydłowych, więc próbowałem ustawić moich zawodników tak, by przeprowadzali swoje akcje środkiem i to nam wychodziło. Wydaje mi się, że w 2 połowie kontrolowaliśmy mecz, bo w pierwszej były z tym problemy, Willian pokazał, jak świetnym jest piłkarzem, ale im dalej w drugą połowę, tym większą kontrolę mieliśmy. Mimo wszystko, to był wyrównany mecz, takiego się spodziewałem.

Scott McTominay, dostał dziś kluczowe zadanie, wyeliminowania z gry Edena Hazarda. Jak oceniasz jego występ?

To świetny zawodnik, pomocnik kompletny, potrafi zrobić wszystko. Co prawa, jeszcze nie strzela bramek, ale to nie dlatego, że nie umie, tylko dlatego, że daję mu na razie zadania defensywne, uczymy go gry typowej “szóstki”, wszystko po kolei. Na strzelanie bramek przyjdzie czas. Dziś spisał się na medal, podobnie jak w Sevilii. Jednak nie tylko on, cała linia pomocy zagrała fantastycznie, Matić, Pogba, oni tez przyczynili się do tej wygranej. Tak samo napastnicy, świetny Romelu, Alexis wywiązał się z trudnego zadania, jakim było bycie zarówno 3 napastnikiem, jak i 4 pomocnikiem. Zdaję sobie sprawę, że ten mecz mógł skończyć się remisem, ale wygraliśmy. Uważam, że zasłużyliśmy na wygraną, ale liczę się z tym, że inni będą mieli inne zdanie. Najważniejsze jest to, że mamy trzy punkty za pokonanie fantastycznego zespołu.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka