Image default
Wypowiedzi

Matić: Lukaku zrobi wiele dobrego dla United

Nemanja Matić zapewnia, że Romelu Lukaku zrobi jeszcze wiele dobrego dla Manchesteru United. Chwali pracę Alexisa na treningach oraz odnosi się do jutrzejszego starcia z Chelsea.

Belg miał kapitalny początek, w klubie z Old Trafford, w swoich pierwszych 11 występach zdobył 10 goli. Jednak w następnych 19 spotkaniach, polepszył swój dorobek tylko o 5 bramek, nie pokonał też żadnego z bramkarzy z czołowej ósemki ligi, przez co spotyka się w tym sezonie z krytyką. Zdaniem Nemanji Maticia, niezasłużoną:

– Romelu to świetny napastnik. W takim klubie jak United, będąc podstawową “dziewiątką”, wszyscy wymagają od Ciebie gola, w każdym meczu, bez wyjątków. Dla tak młodego zawodnika to spore wyzwanie. Na pewno jest mu ciężko, ale już pokazał, że ma wszystko, by sprostać oczekiwaniom – powiedział Matić.

– Wciąż jest młody, nadal się uczy i rozwija, jestem przekonany, że zrobi dla United, wiele dobrego.  Jest silny mentalnie, warunki fizyczne ma kapitalne. Niczego mu nie brakuje.

Drugim piłkarzem, który wciąż aklimatyzuje się w klubie, jest Alexis Sanchez. W swoich pierwszych 6 występach, zdobył 1 bramkę i miał 2 asysty. Widać jednak, że Chilijczyk, nadal potrzebuje czasu.

– Alexis bardzo ciężko pracuje na treningach. Cieszymy się, że jest z nami, bo tacy zawodnicy jak on, potrafią swoją jakością zrobić różnicę, zadecydować o końcowym wyniku spotkania. Jutro będzie nam bardzo potrzebny, podobnie jak przez resztę sezonu – takimi słowami Matić, chwalił swojego nowego kolegę z zespołu.

Jutro, o którym wspominał Serb, oznacza starcie z Chelsea, na Old Trafford. To będzie wyjątkowe spotkanie, zwłaszcza dla Nemanji, który w letnim okienku transferowym, zamienił właśnie “The Blues”, na United.

– Byłem zawodnikiem Chelsea przez 3,5 roku, zawsze zostawiałem serce na boisku, grając w jej barwach, a teraz jestem w United. Jutro zagram przeciwko byłem zespołowi i też zostawię serce na boisku, tym razem w koszulce Czerwonych Diabłów. Nie mogę się doczekać, to jest mecz, w którym każdy chce zagrać. Spotkają się dwie wielkie ekipy, posiadające wybitnych zawodników. Spodziewam się otwartego meczu, ponieważ i my i rywal, musimy jutro wygrać. Na pewno będzie emocjonująco i mam nadzieję, że damy radę wygrać – kończy Matić.

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka