Wypowiedzi

Young: United ma wszystko co potrzebne do wygrania Ligi Mistrzów


Ashley Young przekonuje, że Manchester United nie odstaje od europejskich potęg i jest w stanie wygrać w tym sezonie Ligę Mistrzów.

Czerwone Diabły zagrają jutro w fazie pucharowej tych elitarnych rozgrywek, po raz pierwszy od sezonu 2013/2014, kiedy to w 1/8 finału, musiały uznać wyższość Bayernu Monachium. W tym sezonie, rywalem będzie Sevilla, aktualnie 5 zespół hiszpańskiej La Ligi.

Ashley Young, nie tylko wierzy, że United pokona zespół z Andaluzji, ale i kolejnych rywali w drodze do majowego finału w Kijowie, gdzie wzniesie puchar.

– Oczywiście, że możemy wygrać Ligę Mistrzów. Każdy gra po to, żeby wygrać. Dlatego uważam, że z takim nastawieniem, jesteśmy w stanie wznieść puchar w Kijowie – powiedział Anglik.

– Następnym rywalem jest Sevilla. Przygotowujemy się na trudne spotkanie wyjazdowe, ale graliśmy już takie w tym sezonie. Wiemy, że może być tak ciężko jak w spotkaniach z Newcastle czy Huddersfield. Jednak my musimy skupić się na sobie i naszej grze.

Porównanie Sevilli do “Srok” czy “Terrierów” jest nieprzypadkowe, ponieważ to ostatni dwaj wyjazdowi rywale United. Na St. James’s Park padł wynik 1:0 dla gospodarzy, a Huddersfield udało się pokonać 0:2. Po pierwszym z tych spotkań, na defensywę Czerwonych Diabłów spadła krytyka.

– Po tej porażce, dużo mówiło się o obrońcach. Krytykowano nas, czy zasłużenie? Nie mi oceniać, każdy ma prawo do swojego zdania. My po prostu robimy swoje, staramy się zachowywać czyste konta i liczymy, że chłopaki z ofensywy będą strzelać gole – kończy Young.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X