Image default
Wypowiedzi

Mourinho zły z powodu kłamstw dotyczących Pogby

Jose Mourinho podczas konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem został zapytany o spekulacje dotyczące jego konfliktu z Paulem Pogbą, co go bardzo zdenerwowało.

– Myślę, że dobrze czujecie się ze swoimi słowami, ponieważ gdy mówicie o wielu spekulacjach, często musicie mówić wiele kłamstw, rozmawiam z Paulem bez problemu i on akceptuje to, że nie grał najlepiej w kilku ostatnich meczach. To wszystko, a jeśli chcecie nadal o tym rozmawiać, to już inna sprawa i wtedy wasze słowo “spekulacja” nabiera jakiegoś sensu. Większość rzeczy, które możecie jednak przeczytać i usłyszeć to nie bycie miłym, ale atakowanie i mówienie kłamstw.

– Nie chcę mówić o moich rozmowach z piłkarzami. Nie muszę Wam nic o tym mówić. To mój problem i piłkarzy. To że nasza relacja nie jest dobra, jest wielkim kłamstwem, tak samo jak to, że nie rozmawiamy i że nie zgadzamy się na temat pozycji Paula na boisku i jego wkładu w dynamikę drużyny. Bądźcie więc obiektywni i mówcie to, co wszyscy wiemy, w kilku ostatnich meczach nie grał on dobrze. Koniec historii. Teraz to mój i Paula problem by sobie z tym poradzić i spróbować poprawić jego grę, więc nie ma potrzeby byście byli kłamcami.

– Paul miał wcześniej poważną kontuzję. Wielką kontuzję. Prawie musiał iść na operację, jak Ousmane Dembele z Barcelony, to była bardzo podobna kontuzja. Decyzją było nie robienie operacji i pójście drogą konserwatywną, co przebiegło bardzo dobrze. Wszyscy byli zadowoleni z tego jak się to potoczyło.

– On grał fenomenalnie przed kontuzją i po niej. Dostał czerwoną kartkę przeciwko Arsenalowi, prawdopodobnie w swoim najlepszym meczu sezonu i w swoim i drużyny najlepszym momencie. Był wykluczony na długi czas i na ten moment nie gra dobrze.

– Drużyna potrzebuje go w dobrej dyspozycji, gdy on nie gra na swoim poziomie, to drużyna nie jest tak dobra, jak wtedy, gdy gra on fenomenalnie. Myślę, że tak się dzieje w każdej drużynie z najlepszymi piłkarzami, z najbardziej kluczowymi piłkarzami, którzy z pewnych względów nie grają dobrze.

– Myślę, że nie ma potrzeby byście tworzyli z tego historie, myślę, że nie ma potrzeby byście mnie pytali czy go sprzedam, albo czy on chce odejść, czy walczymy każdego dnia i czy się nie oglądamy, nie ma takiej potrzeby. Niektórzy ludzie idą w tym kierunku, niektórzy z nich, znam ich od wielu lat, znam ten profil, wiem, że ich nazwisko to kłamca. To ludzie z waszego świata [mediów – przyp.red.], których nazwiska to kłamcy i to nie jest fajne, co do Paula, odpowiedź dostaniecie jutro, bo jutro zagra.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka