Transfery

Mkhitaryan i Alexis nie zadebiutują w weekend w nowych zespołach


Nawet jeśli transfery Alexisa Sancheza i Henrikha Mkhitaryana zostaną ogłoszone jeszcze dzisiaj, obaj piłkarze na debiut w nowych barwach będą musieli poczekać do kolejnych spotkań United i Arsenalu.

Mimo iż zdaniem angielskich mediów, transfer Alexisa Sancheza do Manchesteru United jest na ostatniej prostej i jedynym co go blokuje, są negocjacje przedstawicieli Mkhitaryana z Arsenalem, Chilijczyk nie będzie mógł zadebiutować w meczu z Burnley, ponieważ minął termin rejestracji nowych piłkarzy przed najbliższą kolejką Premier League.

Aby 29-latek mógł zaliczyć debiut w zespole Jose Mourinho, musiałby być zgłoszony jako nowy piłkarz Czerwonych Diabłów dziś w południe, co nie miało miejsca. Taka sama sytuacja ma miejsce z Ormianinem, który nie zagra w spotkaniu ligowym Arsenalu z Crystal Palace, nawet jeśli jego transfer zostanie potwierdzony jeszcze dzisiaj.

Termin przyjęcia przez Zarząd kompletu dokumentów wymaganych do rejestracji piłkarza przypada na godzinę 12 ostatniego dnia roboczego przed pierwszym meczem ligowym, w którym klub chciałby, by nowy piłkarz zagrał – brzmi reguła rejestracji nowych piłkarzy w Premier League.

Obaj piłkarze czekają na potwierdzenie swoich transferów, jak donosi Daily Mail, Henrikh Mkhitaryan pojawił się rano prawdopodobnie po raz ostatni w ośrodku treningowym w Carrington, zaś Alexis Sanchez trenował dziś z drużyną juniorską Arsenalu.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X