Transfery Wypowiedzi

Raiola: Transfer Sancheza jest zależny od porozumienia Mkhitaryana z Arsenalem


Jak podaje Sky Sports News, transfer Alexisa Sancheza do Manchesteru United, jest zależny od porozumienia Henrikha Mkhitaryana z Arsenalem. 

Dziennikarze Sky Sports opierają się na słowach agenta Ormianina, Mino Raioli, który krótko przedstawił, jak wygląda sytuacja:

– Alexis Sánchez jest częścią transferu Mkhitaryana. Nie na odwrót. Bez niego, Sánchez po prostu nie może przejść do Manchesteru United.

Raiola, który reprezentuje w Manchesterze United jeszcze 3 innych piłkarzy, przekonuje, że zaproponował właśnie taką wymianę między Czerwonymi Diabłami, a Kanonierami, 6 tygodni temu.

Sky Sports News, powołując się na swoje źródła, zapewnia, że to właśnie klub z Old Trafford prowadzi w wyścigu po Chilijczyka, zostawiając w tyle Manchester City. Jednak zainteresowanie gwiazdą Arsenalu, wykazała również Chelsea. Gdyby wszystkim stronom udało się dojść do porozumienia, doszłoby do wymiany zawodników, a United nie musiałby dokładać do tego dodatkowych pieniędzy.

Mkhitaryan przegrywa rywalizację w zespole z czerwonej części Manchesteru, w przeciągu ostatnich 2 miesięcy, tylko raz zagrał w meczu ligowym. Problemy swojego klienta potwierdza również Raiola.

– Problemy Henrikha są czysto piłkarskie. Nie ma żadnego konfliktu z trenerem, czy kolegami z drużyny. Nic osobistego. Wciąż ma kontrakt, ważny jeszcze przez 2,5 roku, nikt nie zmusza go do odejścia. 

Zapytany o szanse na porozumienie się z Arsenalem w sprawie wymiany, odpowiada:

– Na ten moment szanse są niskie, ale w piłce wszystko dzieje się szybko, zwłaszcza na rynku transferowym. To świetna umowa dla Arsenalu. Potrzebują młodych i dynamicznych zawodników, chcą wrócić na szczyt, wiec muszą inwestować. Niestety na ten moment, jesteśmy daleko od zawarcia porozumienia.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X