Wypowiedzi

Mourinho: Nie jestem pewny, ale też nie niepewny


Jose Mourinho na konferencji prasowej po meczu ze Stoke powiedział, że nie jest pewny pozyskania Alexisa Sancheza, ale zachowuje spokój. Portugalczyk wytłumaczył też, dlaczego poza kadrą meczową znalazł się Henrikh Mkhitaryan.

 Zapytany o transfer Sancheza, Mourinho odpowiedział:
Nie jestem pewny, ale też nie niepewny. Po prostu jestem spokojny, to piłkarz Arsenalu, który może tam zostać, ale może też odejść, jeśli odejdzie, to mamy szansę. Takim piłkarzem jak on są też zainteresowane inne wielkie kluby. Myślę, że Sanchez, Pan Wenger i Pan Gazidis wiedzą co się stanie.

Spekuluje się, że Henrikh Mkhitaryan ma być częścią transakcji pomiędzy Arsenalem i United. Ormianin z powodu braku koncentracji nie znalazł się w składzie na mecz ze Stoke.

Nie postawiłem na niego, ponieważ potrzebowałem piłkarzy w pełni skoncentrowanych i rozumiem to, jest tak wiele spekulacji, że nie jest łatwo po tym Mkhitaryanowi grać u siebie.

– Wolałem go chronić przed tą sytuacją. Jeśli zostanie, to bardzo dobry piłkarz, który zaczął sezon bardzo dobrze, a potem było już trochę słabiej. Lecz w poprzednim sezonie robił dla nas wielkie rzeczy, pomógł nam wygrać Ligę Europy, był jednym z najważniejszych piłkarzy w naszym składzie.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X