Wypowiedzi

Mourinho: Mkhitaryan przegrywa rywalizację o miejsce w składzie


Jose Mourinho przekonuje, że absencja Mkhitaryan’a w ostatnich meczach jest nie jest spowodowana urazem Ormianina, ale po prostu przegrywa on rywalizację o miejsce w składzie.

Mkhitaryan nie znalazł się w meczowej osiemnastce w siedmiu z ośmiu ostatnich spotkaniach Manchesteru United. Udało mi się to tylko 25 października, kiedy to na Old Trafford przyjechał Brighton. Na jego pozycji, Jose Mourinho ma bardzo duży wybór, więc konkurencja jest spora.

– Na ławce mogę mieć tylko 6 zawodników z pola, zawsze staram się zachować równowagę, mieć zmiennika na każdą pozycję. W ostatnim meczu z Bournemouth miałem Victora Lindelof’a, Daley’a Blinda, który może również grać w pomocy, Ashley’a Young’a, który może grać na obu bocznych stronach boiska, Andera Herrerę na pozycję środkowego pomocnika, Zlatana Ibrahimovicia na pozycję środkowego napastnika i Marucsa Rashforda, który może zagrać zarówno w ataku, jak i na skrzydle – powiedział Mourinho.

– Mecz od początku zaczęli Martial, Lingard, Mata. Wszyscy wymienieni, zarówno Ci, którzy zaczęli mecz na ławce, jak i wyjściowa trójka, wygrywają rywalizację z Henrikh’iem Mkhitaryan’em, prezentują się lepiej i to na nich chcę stawiać. Nie jest to wina urazu, po prostu, muszę stawiać na tych, którzy są w najlepszej formie.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X