Image default
Wypowiedzi

Mourinho przed meczem z CSKA

Jose Mourinho potwierdził, że zamierza dokonać kilku zmian w wyjściowej jedenastce na jutrzejszy mecz z CSKA Moskwa.

Menadżer United potwierdził, że Nemanja Matić jest kontuzjowany i nie wystąpi jutro na Old Trafford.

Mamy problemy, mamy kontuzje. Matić jest kontuzjowany i gdy mówię, że jest kontuzjowany, to tak jest. Nie zamierzam go wystawić, więc definitywnie nie zagra. Kilku zawodników gra co mecz i oni też potrzebują odpoczynku, ale co ważniejsze, inni też zasługują na szansę gry.

Zlatan Ibrahimović nie pojechał na sobotni mecz z Arsenalem, gdyż musi popracować na siłowni, by wzmocnić kolano, z powodu którego był wykluczony z gry przez blisko pół roku.

– On się czuje dobrze, ale potrzebuje popracować nad mięśniami, wspomagającymi pracę kolana, które miał kontuzjowane. Naprawdę ciężko nad tym pracuje, ale czuje zmęczenie, a nie możesz grać ze zmęczeniem. Wiemy, że może się to wydarzyć ponownie, dlatego musi przestać grać, by być gotowym na jeszcze trudniejszą pracę.

Po znakomitym występie na The Emirates, David De Gea nie weźmie udziału w spotkaniu z CSKA, w pierwszym składzie wyjdzie Sergio Romero, a na ławce usiądzie Joel Pereira. W odpowiedzi na pytanie o czerwoną kartkę Paula Pogby w spotkaniu w Londynie, Jose Mourinho wyraził radość, że będzie mógł jutro skorzystać z usług Francuza.

– Bardzo się cieszę, że jutro zagra. To mecz, który ma znaczenie. Oczywiście jest trochę zmęczony, ponieważ mamy za sobą wielki mecz i pozostają tylko dwa dni na odpoczynek na CSKA. Jest jednak zadowolony, że jutro zagra i postara się utrzymać swój poziom, ponieważ od powrotu po kontuzji jest fenomenalny.

Dziennikarze zapytali również o szansę dla Luke’a Shawa, na co Mourinho odpowiedział:

– Luke pracuje by dostać szansę i prędzej czy później taką szansę otrzyma, ponieważ na to zasługuje. Czy zostanie wybrany jutro? Tak, z pewnością. Czy zagra od pierwszej minuty, czy usiądzie na ławce? Nie mogę na to odpowiedzieć.

Podobne artykuły

Ferdinand: Porównywanie Maguire’a do Van Dijka jest nie w porządku

adi87a

McTominay: Ole wierzy w młodzież

adi87a

Van Persie o kulisach transferu na Old Trafford

adi87a