Wypowiedzi

Darmian po meczu z Liverpoolem


matteo-darmian

Matteo Darmian przekonuje, że cieszy go jeden punkt zdobyty na Anfield oraz kolejne czyste konto drużyny w tym sezonie Premier League.

Matteo, czy jesteś zadowolony z tego punktu, który dziś wywozicie z Anfield?

– Myślę, że tak. Tutaj nigdy nie gra się łatwo, Liverpool to bardzo mocna drużyna, która postawiła nam ciężkie warunki. Jestem zadowolony i myślę, że reszta drużyny też.

To był wasz pierwszy mecz w tym sezonie, przeciwko rywalowi z pierwszej szóstki. Zdaniem wielu, to był dla was pierwszy “test” waszego potencjału. Zgadzasz się?

– Nie do końca, moim zdaniem jeden mecz nie może decydować o tym czy jesteśmy słabi czy mocni. Jednak muszę przyznać, że rywal był dziś lepszy, zdominował nas i prowadził grę. Nie takie były nasze założenia, ale no cóż, zdarza się. Znów zagraliśmy na zero z tyłu, co mnie, jako obrońcę, bardzo cieszy.

Zaczyna się wasz maraton meczów wyjazdowych, zaczynacie go od jednego punktu. Będziecie analizować czego dziś zabrakło, czy skupiacie się na tym co przed wami?

– Dokładnie, maraton się zaczął, na trudnym terenie i z wymagającym rywalem. Jednak nie ma co się rozwodzić. Na pewno będzie analiza tego meczu, ale poza nią, to już jest za nami. Bierzemy ten punkt i jedziemy dalej. Skupiamy się już na następnym meczu.

X