Wypowiedzi

Tuanzebe: Dojrzewam do regularniej gry w pierwszym zespole


628-390-tuanzebe-2

Axel Tuanzebe jest przekonany, że zrobił duży progres odkąd został zawodnikiem Manchesteru United i z każdym dniem jest coraz lepszym piłkarzem.

W procesie dojrzewania do gry na najwyższym europejskim poziomie, zdecydowanie pomogły mu treningi z pierwszą drużyną. Poleciał z drużyną na Tour 2017 do USA, ostatnio znalazł się na ławce rezerwowych w meczu z CSKA Moskwa. W rozmowie z MUTV, młody zawodnik dyskutował o swoim rozwijającym się talencie.

– Powiedziałbym, że wraz ze mną, dojrzała moja gra. Podejmuję teraz lepsze decyzje, uczę się w jaki sposób być bardziej przydatnym zespołowi niż samemu sobie. To jest najważniejsze, żeby z twojej dobrej postawy mogła czerpać cała drużyna – powiedział Axel.

– Trenuję z pierwszą drużyną już ponad pół roku, wciąż się uczę i pewnie jeszcze trochę będę. Nie może dojść do takiego momentu, kiedy powiem sobie, że wszystko już umiem i nie muszę już pracować. Każdego dnia uczysz się czegoś nowego i każdego dnia musisz ciężko pracować, by utrzymać swoją pozycję. Ostatni wyjazd na mecz Ligi Mistrzów był dla mnie niesamowitym przeżyciem, to spełnienie marzeń. Usłyszeć ten hymn na żywo i do tego wygrać mecz w tak świetnym stylu. Coś wspaniałego.

– Odkąd zaczął się sezon, nie przypominam sobie, żeby przydarzył nam się zły mecz. Drużynę zbudowały świetne wyniki na turnieju przedsezonowym, szatni jesteśmy dla siebie jak bracia. Razem walczymy o jak najlepszy wynik, o wygranie wszystkiego co się da. Wszyscy są szczęśliwi, menedżer rotuje składem, każdy dostaje swoją szansę. Mamy genialną atmosferę.

Tuanzebe został też zapytany o to jak drużyna przyjęła Romelu Lukaku, choć chyba jest to pytanie retoryczne.

– Romelu jest nieziemski. Od samego początku prezentuje się genialnie, strzela gole, walczy, haruje i jest dobrym duchem zespołu. Wpasował się świetnie. Operuje co najmniej siedmioma językami więc nie ma żadnych problemów z komunikacją. Wszyscy go szanujemy i lubimy – kończy Axel,

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X