Wypowiedzi

Henry: Trofeum za wygranie Premier League powinno być nazwane imieniem SAF’a


628-390-saf-2

Legenda Arsenalu, Thierry Henry, przekonuje, że puchar za mistrzostwo Premier League powinien nosić imię Sir Alexa Fergusona.

Szkocki trener 13 razy triumfował w lidze, a odkąd 4 lata temu przeszedł na emeryturę, United nie udało się zakończyć sezon na 1 miejscu.

Thierry Henry, który obchodzi dziś 40 urodziny, powiedział w wywiadzie dla Telegraph, że puchary za mistrzostwo Premier League powinny zostać nazwane imieniem legendarnego menedżera.

– Kiedy spotkałem go po raz pierwszy, nazwałem go Pan Premier League. Trzynaście. To niesamowite. Puchar za wygranie ligi powinien być nazwany jego imieniem – powiedział Henry.

– Wiem, że parę osób się z tym nie zgodzi, ale mówię to czysto obiektywnie, przecież nie jestem kibicem United. Pokażcie mi innego menedżera, który 13 razy wygrał ligę w jednym klubie. Był w nim przez ponad ćwierć wieku, piłkarze się zmieniali, właściciele, klub przechodził zmiany, a on wciąż tam był i wygrywał.

Manchester United wciąż pozostaje najbardziej utytułowanym klubem w erze Premier League, z 13 pucharami mistrzowskimi. Daleko za plecami Czerwonych Diabłów jest Chelsea, z 5 mistrzostwami.

X