Wypowiedzi

Giggs: Pogba kluczowym zawodnikiem United w tym sezonie


628-390-pogba-11

Legendarny Ryan Giggs przekonuje, że to właśnie Paul Pogba może być kluczowy dla United w tym sezonie oraz, że to on może poprowadzić drużynę do tytułu mistrzowskiego.

Po tym, jak Francuz został ponad rok temu kupiony za 89 mln funtów, przez cały sezon wymagano od niego niemożliwego, tylko z powodu kwoty, jaką za niego zapłacono. Do niedawna była to rekordowa suma, ale ostatni transfer Neymara przebił ją o ponad 100 mln funtów.

Za Pogbą w miarę udany sezon. Strzelił w sumie 9 goli, z czego 5 w Premier League, oraz zaliczył 10 asyst, 4 z nich w lidze angielskiej. Warto dodać, że 6 razy trafiał w poprzeczkę, lub w słupek, najwięcej w całej drużynie.

Wraz ze sprowadzeniem Nemanji Maticia, wszyscy spodziewają się, że Francuz zacznie grać bardziej ofensywnie i zacznie w większym stopniu wpływać na wyniki United. Ryan Giggs twierdzi wręcz, że przez to, Pogba powinien teraz znacznie częściej wpisywać się na listę strzelców.

– Mam wysokie oczekiwania względem Pogby. Ten miniony rok uczynił go lepszym piłkarzem. Oczekuję, że będzie miał jeszcze większy wpływ na wyniki w tym sezonie. Teraz, kiedy będzie miał u boku Maticia, będzie mógł się wykazać jako ofensywny pomocnik – powiedział Giggs w wywiadzie dla Daily Mail, tuż po meczu o Tarczę Wspólnoty.

– Od niego wymaga się czegoś więcej, goli, asyst, najlepiej spektakularnych. Nie wszyscy widzą jego świetne ustawianie się, grę w defensywie. Jednak zgadzam się, że od tego sezonu jego liczby muszą zacząć wyglądać lepiej. W poprzednim sezonie 9 razy trafiał do siatki, częściej jednak obijał słupki i poprzeczki. Jeśli będzie miał więcej szczęścia w tym sezonie, to spokojnie powinien mieć dwucyfrową liczbę goli i asyst. Jeżeli tak będzie, to właśnie Paul może poprowadzić drużynę do mistrzostwa.

Walijczyk został też zapytany o wytypowanie największych rywali United w walce o tegoroczny tytuł Premier League.

– Myślę, że oba Manchestery znajdą się na podium, oba solidnie się wzmocniły, co mnie cieszy, ponieważ City i United na szczycie, to powód do dumy dla całego miasta. Nie można jednak dyskredytować Chelsea, w końcu są aktualnymi mistrzami. Jednak uważam, że walka o tytuł rozstrzygnie się w Manchesterze.

X