Image default
Hotnews Wypowiedzi

Pierwszy wywiad Nemanji Maticia w United

matic-united

Nemanja Matić tuż po podpisaniu kontraktu z Manchesterem United, udzielił wywiadu dla oficjalnej klubowej telewizji – MUTV. Oto pełny zapis z tego wywiadu.

Nemanja, na początku, witamy w Manchester United. Jakie to uczucie, gdy stałeś się piłkarzem tego klubu?
– Czuję się wspaniale. Manchester United to jeden z największych klubów na Świecie i jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ jestem teraz częścią tego wspaniałego klubu i członkiem tej wspaniałej grupy piłkarzy. Nie mogę się doczekać pierwszego treningu i pierwszych meczów.

Opuszczasz drużynę, która wygrała Premier League, co takiego jest więc w Manchesterze United, że chciałeś dołączyć do tego klubu.
– Jak wiemy i jak powiedziałem, Manchester to jeden z największych klubów Świata. Chciałem też trenować z Jose Mourinho i oczywiście gdy ma się możliwość pracy z takim trenerem jak on i gry w takiej drużynie jak Manchester, to nie ma się nad czym długo zastanawiać.

Czy bardzo nie możesz się doczekać ponownej pracy z Jose Mourinho?
– Bardzo się ciesze, że znów będziemy razem pracować. To wspaniały trener i gdy pracowałem z nim wcześniej, zawsze potrafił wyciągnąć ze mnie to co najlepsze i poprawić moje umiejętności, dlatego bardzo się cieszę, że znów będziemy razem pracować, zwłaszcza w tym wspaniałym klubie, bardzo się z tego cieszę.

To drugi raz, gdy Mourinho ściąga Cię do swojego zespołu. Świadomość, że tak bardzo Cię ceni musi Ci dawać ogromną pewność siebie?
– Oczywiście. Gdy trener chce Cię w swoim klubie, daje Ci to wielką motywację, większe możliwości i i spróbuję, nawet nie spróbuję, ale będę na pewno dawał z siebie wszystko, by pokazać, że zasługuję by być częścią tego klubu i tej drużyny.

Czy cieszysz się, że sfinalizowałeś swój transfer przed rozpoczęciem sezonu? Daje Ci to czas by lepiej poznać swoich nowych kolegów.
To bardzo ważne by dołączyć do nowego klubu tak szybko jak to możliwe, by mieć czas na dopasowanie się do oczekiwań trenera i zaadaptowanie się w nowej drużynie. Cieszę się, że będę miał okazję odbycia kilku treningów przed pierwszym wielkim meczem przeciwko Realowi Madryt. Jestem pewien, że możemy razem w tym sezonie dokonać wielkich rzeczy.

Trenowałeś w Chelsea, ale nie brałeś udział w meczach przedsezonowych, jak więc jest z Twoją formą przed nowym sezonem?
Jak prawdopodobnie wiesz, nie trenowałem z zespołem, trenowałem indywidualnie, oczywiście to nie to samo, mam jednak odpowiednio dużo czasu by się dobrze przygotować do sezonu. Oczywiście nie jestem w stu procentach gotów, ale wkrótce będę.

Co wiesz o nowych nabytkach Romelu Lukaku i Victorze Lindelofie? Victor, tak jak Ty, grał oczywiście w Benfice…
– Tak, znam ich. Z Victorem graliśmy razem w Benfice w Lizbonie. Lukaku, nie grałem z nim, ponieważ gdy opuścił Chelsea, nie miałem okazji do wspólnych treningów i gry z nim. Znam go jednak bardzo dobrze, ponieważ rozegraliśmy przeciwko sobie wiele meczów. Obaj są wspaniałymi graczami i myślę, że pomogą Manchesterowi osiągnąć klubowe cele.

Wiesz jak to jest triumfować w Premier League, zdobyłeś z Chelsea dwa mistrzostwa w ostatnich 3 sezonach. Czy myślisz, że skład United jest gotów na walkę o tytuł?
Tak myślę. Myślę, że jest gotów, ponieważ jest bardzo dojrzały, pracowali z Jose już jeden sezon, wiedzą do muszą robić i jestem pewien, że w tym sezonie możemy wiele osiągnąć.

Jak opiszesz siebie jako piłkarza, jakie są Twoje atuty?
– Trudno coś powiedzieć, lepiej pozwolić wypowiedzieć się kibicom. Tak jak mówiłem wcześniej, zawsze daję z siebie wszystko, zawsze staram się dać z siebie na boisku nawet więcej, niż jestem w stanie, pozwólmy jednak wypowiedzieć się kibicom.

Twoja główna rola na boisku, defensywnego pomocnika, stała się bardzo ważna we współczesnym futbolu, nie prawda?
– Oczywiście. Na tej pozycji piłkarz musi balansować grę drużyny, kontrolować przebieg meczu i to właśnie to co staram się robić. Nie mogę powiedzieć, że to ważniejsza pozycja od innych, ale gdy grasz w środku pola, zawsze musisz wiedzieć, gdzie jest piłka gdy Twój zespół jest przy niej. Gdy atakujesz, również musisz wiedzieć jak zatrzymać kontratak przeciwników, ponieważ, jak wspomniałem, na tej pozycji zawsze musisz zachować balans.

Twój imiennik i rodak, Nemanja Vidić jest tu legendą. Czy jest on osobą na którą spoglądasz?
Vidic jak wiesz, był wspaniałym piłkarzem i jednym z piłkarzy na których chciałbym się wzorować, ponieważ miał świetną karierę. Gdy po raz pierwszy zostałem powołany do reprezentacji Serbii, on był jednym z kapitanów, był liderem reprezentacji. To wspaniałe być w tym samym klubie co on i zrobię co w mojej mocy by powtórzyć to, czego on dokonał. Wiem, że to będzie trudne, ale dam z siebie wszystko, bo nie chcę by powiedział mi pewnego dnia “Co Ty tam robisz?”. Zrobię wszystko by mógł być ze mnie zadowolony.

Fani United wciąż śpiewają o nim piosenki. Czy liczysz, że będą też śpiewać o Tobie?
– Jasne, myślę, że mogą śpiewać tak samo!

Grałeś przeciwko United na Old Trafford, ale jak myślisz jak będziesz się czuł gdy wybiegniesz w czerwonej koszulce wpierany przez ponad 70 tysięcy fanów?
– To będzie wyjątkowe, ponieważ gra na Old Trafford w koszulce Manchesteru, myślę, że jest czymś niezwykłym. Nie miałem jeszcze tej okazji, ale jestem pewien, że będzie wspaniale i bardzo tego wyczekuję.

Co masz nadzieję osiągnąć w United, zarówno indywidualnie jak i jako członek drużyny?
– Jako członek drużyny, myślę, że możemy wiele osiągnąć. Jestem pewien, że spróbujemy wygrać Premier League. Również w Lidze Mistrzów nigdy nie wiadomo co się wydarzy. W Lidze Mistrzów jest wiele dobrych drużyn, najlepszych w Europie, a Manchester jest jedną z najlepszych, dlatego bardzo trudno przewidzieć co się wydarzy w przeciągu sezonu, spróbujemy jednak wygrać każde spotkanie, jeśli tylko będzie to możliwe.

Jesteśmy podekscytowani powrotem do Ligi Mistrzów. Czy też będziesz podekscytowany grą w tych rozgrywkach?
Tak, jak wiesz ominąłem zeszłoroczną Ligę Mistrzów, nie grałem, dlatego te rozgrywki są czymś wyjątkowym, grają w nich najlepsze kluby w Europie i zawsze wspaniale jest w nich występować. To oczywiste, że wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że zagramy w Lidze Mistrzów i będziemy się mierzyć z najlepszymi zespołami w Europie.

Których piłkarzy znasz dobrze i którzy pomogą Ci w aklimatyzacji?
– Znam kilku piłkarzy, oczywiście szczególnie Juana Matę, ponieważ grał ze mną. Widziałem go dziś rano. Lecz oczywiście przeciwko większości piłkarzy grałem, wiec myślę, że adaptacja przebiegnie szybko.

Mamy nadzieję, że będziesz gotów na mecz Superpucharu Europy z Realem Madryt. Co za początek sezonu…
– Oczywiście, to będzie wspaniały mecz. Manchester United i Real Madryt, dwa wielkie kluby w Superpucharze, to będzie interesujące spotkanie. Myślę, że cały Świat będzie obserwował to spotkanie, dlatego jestem szczęśliwy, że możemy sprawdzić się przeciwko nim. Jak wiesz, wygrali Ligę Mistrzów i to będzie ciężki mecz, ale jestem pewien, że będziemy dobrze przygotowani.

Na koniec, czy masz jakąś wiadomość dla milionów kibiców United z całego Świata, którzy będą oglądali lub czytali ten wywiad?
– Oczywiście. Chce powiedzieć, że damy z siebie wszystko by sprawić, że będą szczęśliwi i mam nadzieję, że wygramy w tym sezonie ligę. To tyle – damy z siebie wszystko, nawet więcej niż 100 procent.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka