Image default
Wypowiedzi

Lukaku: Chcę strzelać w Man Utd jak Ronaldo i Lewandowski

lukaku-manutd2

Romelu Lukaku nie uważa, żeby porównywanie go do Didiera Drogby było na miejscu. Nowy nabytek Manchesteru United chce za to dojść do poziomu prezentowanego przez Cristiano Ronaldo i Roberta Lewandowskiego.

Jestem inny niż Drogba. On był bardziej piłkarzem wykańczającym akcje, ja częściej mam piłkę przy nodze i często też się cofam. Fizycznie jesteśmy podobni, ale jednak jesteśmy zupełnie innymi piłkarzami. Ja jestem Romelu Lukaku i chce napisać swoją własną historię. On był w Chelsea, ja jestem w Manchesterze United, taka jest różnica – powiedział Belg.

Lukaku podczas pobytu na Old Trafford zamierza trafiać do siatki z taką częstotliwością jak robią to w swoich klubach Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski, dodał przy tym jednak, że wciąż daleko mu do wspomnianych piłkarzy.

Jestem daleki od tego poziomu, ale jest on właśnie moim celem. Dla mnie najważniejsza jest drużyna. Chcemy by drużyna wygrywała i będę robił wszystko by tak się stało. Zawsze można coś poprawić, a ja chcę po prostu być najlepszy jakim mogę być.

– Mam 24 lata i nie mogę powiedzieć, że jestem piłkarzem kompletnym. Wciąż mam do wykonania wiele pracy i cieszę się, że to nadal przede mną, bo to oznacza, że mogę być jeszcze lepszy niż jestem teraz – dodał.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka