Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Jestem gotów spędzić 15 lat w United!

Mourinho SAF

Jose Mourinho przyznał, że marzy o długiej karierze na Old Trafford. Portugalczyk chce nawiązać do spadkobierstwa Sir Alexa Fergusona i pracować w Manchesterze United przez 15 lat.

Dwaj następcy Sir Alexa Fergusona – David Moyes i Louis van Gaal – łącznie nie spędzili na Old Trafford nawet 3 lat. Sezon 2017/18 będzie dla Jose Mourinho drugim w roli szkoleniowca Manchesteru United. Portugalczyk najdłużej pracował w Realu Madryt i Chelsea – utrzymał się na swoim stanowisku przez trzy sezony.

– Jestem na to gotowy – mówi Jose w rozmowie z ESPN. – Jestem w stanie pracować przez 15 lat. Tutaj? Tak, dlaczego nie?

Przyznaję, że to trudne zadanie. Presja na menadżerach jest ogromna. Musisz wygrywać, a prawda jest taka, że zwycięzca może być tylko jeden.

Chcę pokazać, że moja praca wykracza poza osiąganie dobrych wyników. Staram się udowodnić, że zajmuję się także sprawami, którymi menadżer nie powinien się zajmować. Moim zdaniem moje zadania wykraczają poza naszą grę i wyniki w weekendowych spotkaniach.

Przez wiele lat ten klub był utożsamiany z Sir Alexem Fergusonem. Ludzie się przyzwyczaili, a David Moyes i Louis van Gaal musieli się zmagać z konsekwencjami wieloletniej stabilności. Chcę przywrócić Manchesterowi United tę utraconą stabilność.

Staram się to zrobić przychodząc każdego dnia do pracy.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka