Image default
Wypowiedzi

Lingard: Lukaku będzie solidnym wzmocnieniem

lukaku-mu3

Jesse Lingard przekonuje, że Romelu Lukaku będzie dewastował linie obronne rywali Manchesteru United i pomoże w osiągnięciu lepszych rezultatów.

Za Belgiem 5 dni treningów z United, po tym jak przeszedł z Evertonu za 75 mln funtów. Pomimo tak krótkiego wspólnie spędzonego czasu na boisku, Jesse Lingard zapewnia, że Lukaku już zdążył pokazać na co go stać.

– Myślę, że “Rom” zdążył się już zaaklimatyzować. Wszyscy widzieli co pokazywał w Evertonie, ile goli strzelał. Jeśli będzie w stanie przenieść to do nas, to będzie to bardzo pomocne dla United. 

– Jest niesamowicie silny, waleczny i genialnie przygotowany fizycznie. Będzie sprawiał dużo problemów oponentom. Przekonaliśmy się już na treningach co potrafi i muszę przyznać, potrafi wiele.

Lukaku zdobył dla Evertonu 25 goli w poprzednim sezonie. Więcej ustrzelił tylko Harry Kane, któremu przypadła korona króla strzelców. Do United został sprowadzony by rozwiązać problem ze strzelaniem goli, których Czerwone Diabły zdobyły w poprzednim sezonie zdecydowanie za mało.

O przyszłości Lukaku w United wypowiedział się również Phil Nevile, legendarny zawodnik United.

– Romelu właśnie opuścił jeden świetny klub, wiem z autopsji, grałem w Evertonie. Teraz jednak trafił do największego klubu na świecie, do Manchesteru United. Musi zdawać sobie sprawę, że jego prywatność może jeszcze się nie skończyła, ale została znacznie ograniczona – powiedział Neville.

– Teraz będzie musiał uważać na wszystko. To jak się prezentuje w mediach, na swoje zachowanie poza boiskiem. Musi zdawać sobie sprawę, że jeśli wykona jedno złe podanie na treningu, to błyskawicznie może stać zostać wyśmiany. Ciążyć będzie na nim wielka presja, wydali na niego wielkie pieniądze, na nim będzie ciążył obowiązek strzelania goli, oczekiwania są ogromne. Myślę jednak, że Lukaku pokaże, że był wart tej kwoty i będzie regularnie strzelał gole dla United.

Podobne artykuły

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka

Smalling: Już nie mogę się doczekać następnego sezonu

Mateusz Motyka