Opinie Wypowiedzi

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana


lukaku2

Jamie Redknapp uważa, że Romelu Lukaku będzie w stanie godnie zastąpić Zlatana Ibrahimovicia, jeśli będzie ciężko pracował i ustabilizuje swoją formę.

24-latek podpisał z Manchesterem United 5-letni kontrakt.  Belg może kosztować nawet 90 milionów funtów.

Jamie Redknapp nie ma wątpliwości, że Lukaku może zdobyć tyle bramek co Zlatan Ibrahimović w ubiegłym sezonie, jednak musi być regularniejszy, aby pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszych wyników.

Lukaku zapełni lukę po Zlatanie Ibrahimoviciu. Potrzebowali napastnika i wydawało się, że to Alvaro Morata trafi na Old Trafford, jednak Lukaku to pewniak w Premier League – mówi Redknapp.

[Lukaku przyp. aut.] doskonale zna ligę. Może być w lepszej kondycji i może ciężej pracować. Fani Manchesteru United muszą liczyć, że Jose Mourinho będzie w stanie wyciągnąć z niego to co najlepsze. To bardzo dobry napastnik, ale musi być regularniejszy.

Czasami oglądasz go przez 10 minut i wiesz, że to nie jest jego dzień. Nie powinno tak być w przypadku piłkarza wartego 80 milionów funtów. Powinni być regularni jak Alan Shearer czy Thierry Henry. Oni strzelali w każdym meczu, a w przypadku Lukaku tak nie jest.

Jamie Redknapp był zaskoczony transferem napastnika Evertonu na Old Trafford.

– Byłem przekonany, że Lukaku trafi do Chelsea. Mimo wszystko zgadzam się z jego słowami, że trudno odmówić, gdy dzwoni Manchester United.

– Przyjaźni się z Pogbą, więc mogą być groźni. Muszą postarać się przełożyć relacje spoza boiska na boisko. Obydwaj są utalentowanymi piłkarzami.

X