Inne

Murapol Cup: Manchester United wraca by bronić tytuł


murapol

Już po raz ósmy startuje turniej Murapol Cup organizowany przez Akademię Piłkarską 21 w Krakowie. W turnieju weźmie udział wiele czołowych drużyn z obrońcą tytułu sprzed roku – Manchesterem United.

Turniej Murapol Cup jest organizowany z myślą o najmłodszych i biorą w nim udział zespoły w kategorii wiekowej U11. Wiele czołowych zespołów zarówno z Polski jak i z zagranicy zgłosiło swoje zespoły do rywalizacji o miano najlepszej drużyny. Wśród nich nie mogło zabraknąć Manchesteru United, który będzie bronić tytułu najlepszej drużyny sprzed roku.

Tegoroczny turniej będzie miał również szczególne znaczenie, ponieważ to właśnie Kraków jest jednym z miast gdzie odbędą się już wkrótce Mistrzostwa Europy do lat 21. Turniej Murapol Cup zostanie rozegrany w dniach 9-11 czerwca i wezmą w nim udział takie zespoły jak: Manchester United, Dynamo Kijów, S.C. Heerenveen, Dinamo Zagrzeb, FC Nantes, a także Lechia Gdańsk, Ruch Chorzów, Jagiellonia Białystok, FCB Escola Varsovia, Widzew Łódź i Zagłębie Lubin. Swoją drużynę wystawi również Akademia Piłkarska 21, a wszystkie zespoły zostaną podzielone na dwie grupy po 6 zespołów.

– Nasz turniej to nie tylko wizytówka naszego Klubu, ale i całego Krakowa – przyznaje organizator turnieju Marek Konieczny.

– Uroczystość odbędzie się w samym centrum Krakowa, na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. W tym samym czasie będzie tam wystawiony Puchar Mistrzostw Europy Under 21. Swoją obecnością zaszczycie nas między innymi Prezydent Miasta Krakowa, który objął Honorowy Patronat nad naszym turniejem.

Wstępny program turnieju:

– 9 czerwca 2017 – Uroczysta Ceremonia losowania grup turniejowych (godz. 19:00) – plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską

– 10 czerwca 2017 – gry eliminacyjne (ośrodek FAME Sport, Dekerta 21, do godz. 9:00 – 14:00),

– 11 czerwca 2017 – gry finałowe (FAME Sport, Dekerta 21, od godz.9:00-12:40)

Mecz “Gwiazd”
12:20 Wielki Finał
13:00 Ceremonia zakończenia turniej

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X