Wypowiedzi

Peter Bosz: Musimy zagrać w swoim stylu


bosz

Menadżer Ajaxu Amsterdam Peter Bosz przyznaje, że jego zespół jest w stanie odnieść sukces w finale Ligi Europy. Jednak by tego dokonać musi zaprezentować swój własny styl gry.

Trener Ajaxu Peter Bosz przyznaje, że głównym czynnikiem który może zadecydować o zwycięstwie w finale przeciwko podopiecznym Jose Mourinho jest zaprezentowanie swojego własnego stylu gry, dzięki któremu potrafili odwrócić losy awansu w wcześniejszej fazie tych rozgrywek.

– Musimy zagrać w swoim stylu jeśli chcemy odnieść sukces i wygrać te rozgrywki. Dlatego musimy podejść do tego spotkania w odpowiedni sposób inaczej nie mamy szans.

– Ajax jest zespołem, który zawsze miał swój własny styl gry. Ten klub ma wielkie tradycji i grało w nim wielu wielkich piłkarzy takich jak Dennis Bergkamp, ​​Marc Overmars czy Edwin van der Sar.

– Piłkarze będąc tu są szkoleni w odpowiedni sposób. I to właśnie może być kluczem do naszego sukcesu.

Peter Bosz przyznaje również, że to nie jego zespół jest faworytem finałowego spotkania. Dzięki temu nie ciąży na jego zespole dodatkowa presja.

– Wysłał bym każdego piłkarza do lekarza, gdyby przed meczem mi powiedział, że się nie denerwuje. Nerwy są normalnym zjawiskiem przed każdym spotkaniem takiej rangi. Jednak nie możemy pozwolić by nas zdominowały.

X