Wypowiedzi

Joel Pereira: Czas udowodnić swoją wartość


628-390-joel-pereira

Młody bramkarz Manchesteru United Joel Pereria w rozmowie dla manutd.com przyznaje, że jest gotów by z jak najlepszej strony pokazać się w starciu przeciwko Crystal Palace i tym samym sprostać oczekiwaniom Jose Mourinho

Rywalizacja przeciwko Crystal Palace będzie ostatnim spotkaniem sezonu 2016/2017 w Premier League. Bez względu na wynik spotkania podopieczni Jose Mourinho pozostaną na 6 pozycji w tabeli, dlatego to spotkanie może być szansą dla wielu młodych zawodników, którzy dostaną swoją szansę zaprezentowania swoich umiejętności w pierwszym zespole na Old Trafford.

Wśród zawodników któzy otrzymają swoją szansę będzie m.in Joel Pereira, który według menadżera zespołu jest jednym z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia portugalskiej piłki wśród bramkarzy.

– To były bardzo piękne słowa. Muszę udowodnić, że na nie zasługuje. Szczególnie gdy wypowiada jeden z najlepszych menadżerów na świecie -przyznaje Joel Pereira.

– Chce spłacić dług jakim obdarzył mnie menadżer. Ciężko pracuje, a kolejny krok nastąpi już w niedzielę. Tylko to teraz dla mnie się liczy i na tym się skupiam.

– To będzie wielki dzień dla wielu młodych zawodników. Menadżer przyznał, że każdy z nas dostanie swoją szansę. Mam nadzieję, że uda nam się uzyskać dobry wynik i zostawimy po sobie dobre wrażenie.

Joel Pereira pierwszą część sezonu spędził na wypożyczeniu w portugalskim zespole Belenenses, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony broniąc w pierwszym zespole. Jak sam przyznaje obecny sezon jest dla niego najlepszym jak do tej pory w karierze.

– Obecny sezon jest dla mnie najlepszy i najważniejszy. Pierwszą część sezonu spędziłem na wypożyczeniu w zespole, gdzie mogłem grać w pierwszym składzie. Klub pomógł mi się rozwinąć piłkarsko i zebrałem wiele cennego doświadczenia. Następnie wróciłem na Old Trafford co również było świetną decyzją. Mam tu możliwość trenowania z dwoma wysokiej klasy bramkarzami.

– Obaj są dobrymi przyjaciółmi zarówno na boisku jak i poza nim. Lubię dużo z nimi pracować i każdego dnia wiele się od nich uczę.

– Wiem, że gdy będę czegoś potrzebował to zawsze mogę na nich liczyć. Pomagają mi być jeszcze lepszym. Często mi doradzają co mam poprawić by być jeszcze lepszym.

X