Wypowiedzi

Carragher: Man Utd żenujący przeciwko topowym drużynom na wyjeździe


Jamie Carragher

Jamie Carragher skrytykował Jose Mourinho za defensywne ustawianie Manchesteru United w meczach na wyjeździe z innymi drużynami czołówki Premier League. Manchester United nie zdobył gola na wyjeździe w żadnym z 4 meczów na wyjeździe z innymi drużynami pierwszej szóstki.

Manchester United ma pod tym względem najgorszy bilans wśród wszystkich klubów ligi angielskiej. Dla porównania Liverpool w 5 meczach z klubami z czołowej szóstki zdobył aż 9 bramek.

Tak nie może być. Manchester United nie może sobie pozwolić na brak goli na wyjeździe przeciwko drużynom z czołowej szóstki.

To żenująca ze względu na renomę klubu, menadżera i piłkarzy, których mają na boisku. To wina defensywnego usposobienia Mourinho.

Gdy szanse przed meczem wynoszą 50:50 Jose Mourinho myśli jak zabić spotkanie. Skupia się na wyeliminowaniu sił rywala, a nie własnej drużynie i jej atutach.

W obronie Portugalczyka stanął Gary Neville.

Wydaje mi się, że znalazł formułę, która działa w starciach z czołowymi drużynami. Niestety ten sezon w wykonaniu Manchesteru United w Premier League nie jest do zaakceptowania.

Mourinho kupił dopiero czterech piłkarzy. Gdy kupi od 8 do 10 wtedy zacznę go oceniać i krytykować za grę szóstką w obronie.

To szalony sezon. To chyba najgorszy zespół prowadzony przez Jose Mourinho w ciągu ostatnich 10-15 lat.

X