Wypowiedzi

Mourinho: Alexis Sanchez zapamięta Axela Tuanzebe


628-390-tuanzebe-2

Axel Tuanzebe w trakcie meczu z Arsenalem stanął przez wyzwaniem krycia Alexisa Sancheza. Jose Mourinho był zadowolony z pracy jaką wykonał wczoraj wychowanek.

Portugalczyk przyznał, że Tuanzebe będzie grał częściej na pozycji prawego obrońcy. Axel to nominalny środkowy obrońca, jednak świetnie radził sobie w starciach z Alexisem na prawej stronie boiska. 19-latek był jednym z najlepszych piłkarzy Manchesteru United we wczorajszym spotkaniu. Tuanzebe jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników zespołu rezerw.

Dzieciak jest niesamowity. Przede wszystkim jest dobrym piłkarzem, więc poradzi sobie na każdej pozycji na której go wystawię. Jest profesjonalistą, ciężko pracuje i nie brakuje mu pokory.

Każda minuta spędzona na treningach z nami jest dla niego błogosławieństwem. To samo dotyczy minut rozegranych w Premier League. W tym momencie nie liczy się pozycja na której gra. Liczy się możliwość wyjścia na mecz i zmierzenia się z takimi piłkarzami jak Alexis, Ozil czy Danny Welbeck.

Jego optymalną pozycją wśród rówieśników jest środek obrony. Wydaje mi się, że w piłce seniorskiej na tym etapie kariery będzie lepszym prawym obrońcą.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X