Image default
Wypowiedzi

Sir Alex Ferguson wyjaśnia przyczyny sukcesu Carricka

628-390-carrick-8

Sir Alex Ferguson wiedział, że Michael Carrick odniesie sukces już w 1997 roku, kiedy to 16-letni pomocnik zdecydował się na przeprowadzkę z Newcastle do Londynu.

Legendarny menadżer Manchesteru United poprowadzi Manchesteru United 2008 w trakcie benefisu Michaela Carricka, który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca 2017 roku.

Carrick pierwsze lata kariery spędził w rodzinnym Newcastle, jednak w wieku 16 lat zdecydował się na przeprowadzkę do West Hamu. Sir Alex przyznał, że już wtedy wiedział, jak wspaniała kariera czeka Anglika.

Jego charakter jest fantastyczny. Zauważyliśmy to już pierwszego dnia po zakupie. Uwielbia futbol i ma odpowiednie podejście. Dzięki temu osiągnął tak wiele.

16-letni dzieciak decyduje się na przeprowadzkę z Newcastle do Londynu. Ta decyzja pokazała, że wierzył w siebie i swoje umiejętności. Taką decyzją bardzo mi zaimponował.

Mieszkańcy Newcastle podróżują. Shearer przeszedł do Southampton, Bryan Robson do West Bromu. Obydwaj jako dzieci. Sir Bobby Charlton trafił do nas w wieku 15 lat, więc też jest tego doskonałym przykładem.

W 2004 roku Carrick zamienił West Ham na Tottenham. Spędził na White Hart Lane dwa lata.

Muszę przyznać, że negocjacje były bardzo trudne i ciągnęły się przez tygodnie. Pamiętam, że byłem przekonany co do finalizacji transferu, jednak kilka dni później zadzwonił do mnie David Gill i powiedział, że chcą więcej. Typowy Daniel Levy!

Nie było łatwo, ale ostatecznie się udało. Było warto, bo Michael miał wspaniałą karierę.

Podobne artykuły

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki

adi87a

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”

adi87a

Sutton krytykuje Solskjaera po meczu z Wilkami

adi87a