Reprezentacje

Jose zirytowany międzypaństwowymi meczami towarzyskimi


628-390-mourinho-11

Jose Mourinho przekazał po odniesieniu kontuzji przez Chrisa Smallinga i Phila Jonesa, że jest zupełnie przeciwny rozgrywaniom międzynarodowych meczów towarzyskich.

Jones był zmuszony do przedwczesnego powrotu ze zgrupowania reprezentacji Anglii, po tym jak podczas jednego z treningów po starciu ze Smallingiem doznał urazu palca u stopy. Smalling także nabawił się urazu w przegranym 0-1 meczu towarzyskim Anglików z Niemcami.

Obaj piłkarze opuścili późniejsze, wygrane 2-0 kwalifikacyjne spotkanie reprezentacji Anglii z Litwą, co skłoniło Jose Mourinho do refleksji na temat słuszności rozgrywania międzypaństwowych meczów towarzyskich.

Jestem zupełnie przeciwny meczom towarzyskim. Moim zdaniem mecz towarzyski reprezentacji ma sens tylko w końcowej fazie. Miałoby to sens na kilka tygodni przed Euro, bądź kilka tygodni przed Mundialem, jednak rozgrywanie meczów towarzyskich w trakcie sezonu w połączeniu z meczami kwalifikacyjnymi, uważam że to nie ma sensu. Uważam, że te mecze to nie są naprawdę wielkie spotkania i nie jestem ich fanem. Pewnego dnia myślę, że ja jednak też tam będę, dlatego nie mogę być zbyt krytyczny – powiedział Mourinho.

X