Image default
Transfery

Antoni Kozubal z zaproszeniem na treningi od Man Utd

antoni-kozubal

13-letni Antoni Kozubal, grający obecnie w Akademii Piłkarskiej Beniaminka Krosno, został zaproszony przez Manchester United na trening.

O zaproszeniu poinformował dyrektor Beniaminka Grzegorz Raus.

– Otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie od jednego z największych klubów piłkarskich na świecie – Manchesteru United.

– Antoni Kozubal w dniach 4-9 kwietnia ma wziąć udział w sesjach treningowych “Czerwonych Diabłów”. To ogromny sukces samego Antka oraz Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, która w tym roku ma 10 lat.

– Dla takich chwil warto było zakładać Beniaminka. Jesteśmy dumni z naszego zawodnika, który rozpoczął u nas treningi w wieku 6 lat. Szacunek dla rodziny Antka, która mocno wspiera go w rozwoju, wszystkich trenerów w naszej akademii, którzy trenowali i trenują tego utalentowanego zawodnika, jego kolegów z drużyny i dobrych ludzi, których spotkał na swojej drodze i wywarli na niego pozytywny wpływ.

– To pierwszy polski zawodnik z pola w tych kategoriach wiekowych, który będzie testowany przez Manchester United. Gdy rozmawiałem ze skautem United na Europę Środkowo-Wschodnią, stwierdził, że tylko zawodnik Beniaminka Krosno z obserwowanych przez ostatnie miesiące zawodników z Polski, Węgier i Słowacji spełnił kryteria, które pozwalają, by ocenili go trenerzy na Old Trafford.

Do Manchesteru razem z Antkiem poleci tata Dominik. Rodzina Kozubalów odwiedzi obiekty treningowe Manchesteru United na początku kwietnia.

W akademii piłkarskiej “Czerwonych Diabłów” wychowali się m.in. George Best, Ryan Giggs, Paul Scholes czy David Beckham, więc jest to ogromne wyróżnienie dla 13-letniego Antka.

Życzymy powodzenia!

Podobne artykuły

Mitten: Kwota transferu i pensja Wan-Bissaki ustalona

adi87a

Mirror: West Ham określił cenę Diopa

Mateusz Motyka

Onda Cero: Joao Felix podpisał kontrakt z Atletico

adi87a