Image default
Wypowiedzi

Scholes: Tylko Lyon może powstrzymać United przed wygraniem Ligi Europy

628-390-scholes

Zdaniem legendarnego pomocnika Manchester United, Paula Scholesa, tylko Olympique Lyon może powstrzymać Czerwone Diabły przed triumfem w Lidze Europy.

United zmierzy się w ćwierćfinale tych rozgrywek z Anderlechtem Bruksela, a Lyon podejmie Besiktas Stambuł. Paul Scholes uważa, że to właśnie drużyna z francuskiej Lique 1 będzie największym konkurentem do wygrania pucharu Ligi Europy i wywalczenia sobie przez to prawa do gry w Lidze Mistrzów.

– United to największy klub w tej edycji Ligi Europy i jest głównym faworytem do wygrania tych rozgrywek. Jeśli maja dobry dzień i grają na wysokim poziomie, to żaden klub z aktualnie grających w LE nie może się z nimi równać. Może poza Lyonem, który upatruję jako największy problem United, ale poza tym nie ma większych przeszkód na drodze drużyny o Jose Mourinho do finału w Sztokholmie – powiedział Scholes.

Zapytany o to, czy Czerwonym Diabłom będzie łatwiej o wygraną w Lidze Europy niż o zajęcie miejsca w pierwszej czwórce Premier League, Paul odpowiedział:

– Myślę, że będą w pierwszej czwórce, są na to duże szanse. Odrobili dużą stratę, od października nie przegrali w Premier League, a mimo to ruszyli się tylko o jedno miejsce w tabeli. Muszę jednak przyznać, że to dobrze świadczy o lidze. Wreszcie 5 zespołów liczy się w walce o najwyższe cele, jest ścisk w czołówce i najmniejszy błąd, jakaś strata punktów, może bardzo drogo kosztować.

– Przed United trudne zakończenie tego sezonu, ale myślę, że będzie dobrze. Czeka ich jeszcze starcie z Manchester City, Arsenalem, Tottenhamem i Chelsea, z czego trzy pierwsze na wyjeździe. Będzie niezwykle ciężko, ale jeśli uda się zdobyć 5 albo 6 punktów w tych meczach to myślę, że nie powinno być problemów z miejscem w pierwszej czwórce – kończy Scholes.

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka