Image default
Wypowiedzi

Pires: Man Utd właściwym klubem dla Pogby

628-390-pogba-manutd-8

Zdaniem legendy Arsenalu, Roberta Piresa, Jose Mourinho jest idealnym trenerem dla Paula Pogby, a były pomocnik Juventusu potrzebuje czasu na aklimatyzację na Old Trafford.

Mourinho ściągnął Pogbę do Manchesteru w zeszłorocznym, letnim okienku transferowym za 93,25 mln funtów, czyniąc go najdroższym zawodnikiem w historii futbolu. Zdaniem Piresa, pierwszy sezon Paula na wyspach, po powrocie z Włoch, jest rokiem, który 24-latek musi poświęcić na aklimatyzację, i dopiero w następnym sezonie pokaże pełnie swoich możliwości.

– Ciąży na nim wielka presja, został sprowadzony za ogromne pieniądze, teraz próbuje wszystkim udowodnić, że jest wart tej kwoty. Moim zdaniem, Paul nie musi nic udowadniać, a po prostu potrzebuje jeszcze trochę czasu do aklimatyzacji do warunków Premier League – powiedział Pires w wywiadzie udzielonym Sky Sports.

Legenda Arsenalu wierzy, że ciężka praca z Jose Mourinho pomoże wykrzesać z Pogby to co najlepsze.

– Znam Paula, jestem przekonany, że jest w idealnym dla siebie klubie. Pasuje jak ulał do United, a Jose Mourinho jak mało kto potrafi wyciągnąć z piłkarzy maksimum. Pierwszy sezon ma bardzo ciężki, różnica w grze między Serie A, a Premier League jest ogromna. Dlatego bardzo ważna dla Pogby jest aklimatyzacja i adaptacja – kończy Pires.

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka