Image default
Transfery

La Gazzetta Dello Sport: Man Utd chce pozyskać Brozovicia z Interu Mediolan

628-390-brozovic

Zdaniem “La Gazzetta Dello Sport” Manchester United sonduje możliwość sprowadzenia, w letnim okienku transferowym, zawodnika Inter Mediolan, Marcelo Brozovicia.

Kwota odstępnego Brozovicia oscyluje w okolicach 43 mln funtów (50 mln euro). Zdaniem włoskiej prasy, o sprowadzenie Chorwata mocno zabiega Jose Mourinho. Inter może być skłonny do transferu, ponieważ sprzedaż Marcelo mogłaby pomóc w uporządkowaniu finansowych nieścisłości. Mediolańczycy, poprzez liczne transfery w zeszłorocznym, letnim okienku transferowym, nie zastosowali się do zasad UEFA Fair Play, która zobowiązuje europejskie kluby do równomiernych zakupów i sprzedaży na piłkarskim rynku transferowym. Przenosiny Brozovicia na Old Trafford mogłyby Interowi pomóc w uregulowaniu tych nieścisłości.

Mourinho na początku tego tygodnia, zawitał do ojczyzny Marcelo, Chorwacji, ale na pytanie, czy udał się tam by oglądać zawodnika Interu w barwach swojej reprezentacji, stanowczo zaprzeczył.

Brozović zdobył w tym sezonie 7 bramek w 28 spotkaniach w barwach klubu i reprezentacji. Jest wychowankiem Dynamo Zagrzeb i to właśnie z tego klubu, w 2015 roku przeniósł się do Interu, z którym podpisał wtedy 2 letnią umowę. 24-latek jednak już tą umowę przedłużył, do 2021, i to właśnie w tej umowie zawiera się tak wysoka kwota odstępnego.

Podobne artykuły

Mitten: Kwota transferu i pensja Wan-Bissaki ustalona

adi87a

Mirror: West Ham określił cenę Diopa

Mateusz Motyka

Onda Cero: Joao Felix podpisał kontrakt z Atletico

adi87a